اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آستانه کاکامبارک (ع) غلام با وفای امامزاده بی بی حکیمه (ع) در چهار کیلومتری این بارگاه نورانی قرار دارد.
این مکان مقدس دارای امکانات رفاهی خوبی برای اسکان زائران است.
فرزین بهمنی آزاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در بارندگی‌های اخیر بخشی از راه ارتباطی بارگاه بی بی حکیمه (س) به علت ریزش کوه مسدود شده و هم اکنون با مشارکت شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در حال بازگشایی است.
وی اظهار داشت: شب گذشته حرم بی بی حکیمه (س) از زائران تخلیه شد و زائران به بقعه متبرکه کاکامبارک (ع) منتقل شدند.
وی اظهار کرد: استقرار اکیپ‌های پزشکی، آمبولانس، نظارت بازرسان تعزیرات بر رقبه های تجاری بازارچه حرم بی بی حکیمه (س)، تأمین زیرساخت‌های آب، روشنایی و سایر امکانات مورد نیاز زائران از اقدامات پیش بینی شده در نوروز 1398 برای رفاه حال زائران حرم بی بی حکیمه (س) است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران گفت: در تعطیلات نوروزی روزانه هزاران نفر زائر از سراسر ایران اسلامی و کشورهای حوزه خلیج فارس به بقعه متبرکه بی بی حکیمه مشرف می‌شوند.
بهمنی آزاد برپایی خیمه‌های معرفت و برنامه‌های فرهنگی را از دیگر برنامه‌ها در تعطیلات نوروز امسال این آستانه مقدس ذکر کرد.
مطالعه سیر تاریخی این آستانه نورانی نشان می دهد که در دوره صفویه به دستور شاه عباس نوسازی، در سال 1099 هجری قمری از سوی حسن علی خان زنگنه تعمیر و پس از آن عطا الله بیک حاکم وقت منطقه ،این بقعه را مرمت کرد.
حرم مطهر امامزاده بی بی حکیمه (س) در 80 کیلومتری شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.
سالانه بیش از یک میلیون نفر گردشگر داخلی و خارجی از این مکان مقدس دیدن می کنند.
گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.
8143/6110
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.