اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، بخش چاروسا به مرکزیت شهر قلعه رئیسی بیش از 23 هزار نفر جمعیت دارد.
میزان بارش های اخیر در بخش چاروسا با ثبت رکورد 310 میلیمتر بارندگی در 24ساعت در چند دهه اخیر بی سابقه بوده است.
سیلابی شدن دره های فصلی و رودخانه ها بدنبال بارندگی ها ، باعث ایجاد خسارت در بخش های مختلف این بخش شده است.
به گفته بخشدار قلعه رئیسی بیشترین میزان خسارت وارده در حوزه کشاورزی گزارش شده است.
علی محمودی خسارت به حوزه کشاورزی را غیر قابل جبران دانست و گفت: بیش از 80 درصد مزارع روستاهای همچوار دره های فصلی تخریب شده است.
وی قطع راه ارتباطی بیش از 35 روستا را از دیگر مشکلات بارندگی اخیر دانست و گفت: میزان خسارت در حوزه راهداری بسیار سنگین است.
محمودی گفت: پنج دستگاه گریدر و لودر با همکاری نیروهای راهداری در حال بازگشایی مسیرهای ارتباط روستایی هستند.
وی عنوان کرد: دوشنبه شب گذشته در دهستان جاورده با توجه به سیلابی شدن رودخانه ، پنج واحد مسکونی از سکنه خالی شد و ساکنان آنها در مکان امن اسکان داده شدند.
بخشدار چاروسا با اشاره به دبی بلای آب رودخانه چاروسا و افزود: بامداد امروز سه شنبه با همکاری نیروی انتظامی پل ارتباطی روستای سرآسیاب با توجه به خروشانی رودخانه برای چند ساعت مسدود و غیر قابل تردد شد.
محمودی اضافه کرد: مسیر 45 کیلومتر دهدشت به قلعه رئیس در چند نقطه نیز دچا ریش شده که نیروهای راهداری با اولویت بندی در حال بازگشایی مسیر هستند.
وی تصریح کرد: سیلابی شدن دره های فصلی نیز باعث انباشت سنگلاخ در محور ارتباطی قلعه رئیسی شده است.
محمودی با اشاره به همکاری نیروی انتظامی، بسیج و شهرداری در مدیریت مشکلات بخش چاروسا گفت: بیش از 10 واحد مسکونی نیز در شهر قلعه رئیسی دچار آبگرفتگی شده است.
وی وضعیت شهر قلعه رئیسی در صورت تداوم بارشها را نگران کننده دانست و عنوان کرد: دیوار حائل پارک شهر قلعه رئیسی که در کنار دره فصلی احداث شده بود نیز به کلی تخریب شده است.
بخشدار چاروسا بر همکاری همه نهادها در امداد رسانی به بخش چاروسا تاکید کرد و از مسئولان استانی و شهرستانی خواست برای مقابله با مشکلات بخش چاروسا همکاری لازم را انجام دهند.
فرماندار کهگیلویه هم با شااره قطع راه ارتباطی تعداد زیادی از روستاهای این شهرستان گفت: آمار و ارقام درستی از قطعی تعداد راه ارتباطی روستاها در دسترس نیست.
جعفر نیکبخت با اشاره به خسارت سیل به حوزه کشاورزی، راه و خانه های روستایی تصریح کرد: با وجو تداوم بارندگی ، نیروهای خدمت رسان در حال امداد رسانی هستند.
نیکبخت تصریح کرد: وضعیت شهرستان در بخش های قلعه رئیسی و دیشموک بحرانی نیست اما میزان خسارت وارده در این بخش ها بسیار زیاد است.
شهرستان 131 هزار نفری کهگیلویه دارای چهاربخش، چهار شهر و 365 روتای بزرگ و کوچک است.
قلعه رئیسی با 310 میلیمتر بیشترین و پاتاوه و چرام با 51 میلیمتر بارندگی کمترین میزان بارندگی روزهای دوشنبه و سه شنبه استان کهگیلویه و بویراحمد را به خود اختصاص دادند.
7531/1662
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.