اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی محمد احمدی روز یکشنبه در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: در این جابه جایی باید تا حد امکان از دکل های جدید، پیشرفته و قوی تر که بتوانند در فاصله دورتر آنتن دهی بهتری داشته باشند استفاده شود.
وی افزود: 18 کیوسک موجود در محدوده مدارس شهری کهگیلویه و بویراحمد که بدون مجوز بوده یا مواد خوراکی غیربهداشتی عرضه می کنند با همکاری شهرداری ها و اداره کل آموزش و پرورش استان هر چه زودتر تعطیل شوند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار نظارت بیشتر و جدی تر اداره کل دامپزشکی و دانشگاه علوم پزشکی این استان بر توزیع انواع مواد لبنی در استان شد.
احمدی بیان کرد: موضوع جابه جایی یا ادامه دفن زباله و پسماند در منطقه دوپشته دشتروم شهرستان بویراحمد در نشست بعدی شورای سلامت و امنیت غذایی کهگیلویه و بویراحمد بررسی و در مورد آن تصمیم گیری شود.
وی عنوان کرد: به دلیل اهمیت چشمگیر بحث سلامت مردم نباید کمترین ملاحظه کاری یا سهل انگاری در این راستا در کهگیلویه و بویراحمد انجام شود.
احمدی ابراز داشت: عرضه هرگونه مواد غذایی در کهگیلویه و بویراحمد اعم از گوشت قرمز، مرغ، ماهی، میگو، چای یا قهوه باید همراه با رعایت کامل مسائل بهداشتی باشد.
وی گفت: مصوبات شورای سلامت و امنیت غذایی کهگیلویه و بویراحمد به دقت پیگیری و اجرا شوند به طوری که نتایج کاربردی داشته باشند.
احمدی اظهار داشت: با توجه به نزدیک بودن ایام نوروز باید زباله ها و نخاله های موجود در مبادی ورودی و خروجی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد هر چه زودتر از سوی شهرداری های 17 گانه این استان جمع آوری شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: کانون سلامت محلات با هدف اجتماعی کردن سلامت و جلب مشارکت مردم در این راستا در شهرستان های بویراحمد و دنا راه اندازی شده است.
اورنگ ایلامی اظهار داشت: هم اینک شهرستان های بویراحمد و دنا به ترتیب دارای 77 و 16 کانون سلامت محلات هستند.
وی با اشاره به اینکه کانون سلامت محلات بازوی اجرایی دانشگاه علوم پزشکی استان ها هستند، افزود: به زودی در 6 شهرستان دیگر کهگیلویه و بویراحمد نیز این کانون ها راه اندازی می شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سال آینده طرح های پایش فشار خون و سلامت دهان و دندان در این استان اجرا می شود که کانون های سلامت محلات شهرستان های بویراحمد و دنا می توانند نقش بسزایی در اجرای مطلوب این 2 طرح مهم داشته باشند.
ایلامی عنوان کرد: جاده منتهی به بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج و پردیس آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با وجود شلوغی و پر رفت و آمد بودن کم عرض است.
وی ابراز داشت: به همین دلیل رفت و آمد مردم و دانشجویان یا انتقال بیماران با آمبولانس تاکنون با مشکلات متعددی مواجه شده است.
ایلامی خواستار بازگشایی این جاده و شتاب بخشی در ساخت و افتتاح پل چهارم بشار شد.
مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: فروش ماهی و میگو که کنار برخی جاده های ارتباطی این استان انجام می شود به دلیل رعایت نشدن مسائل بهداشتی ممنوع است.
عبدالله بهمنش اظهار داشت: تاکنون تذکرها و اخطارهای لازم از سوی اداره کل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد به عده ای از فروشندگان ماهی و میگو در کنار برخی جاده های ارتباطی این استان داده شده است.
وی افزود: برخورد جدی با خودروهای سیار عرضه ماهی و میگو در شهرهای مختلف کهگیلویه و بویراحمد نیز از سوی اداره کل دامپزشکی استان انجام خواهد شد.
بهمنش بیان کرد: شماره پلاک این خودروها به پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمد داده شده تا به عنوان متخلفان بهداشتی با آنان برخورد قانونی شود.
7535/6110
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.