اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، افتتاح این فضای آموزشی که در منطقه سروک یاسوج و استان محروم کهگیلویه و بویراحمد به بهره برداری رسید، بیست و هشتمین هدیه خانواده شهیدان تقی زاده در ساخت و ایجاد سرپناه آموزشی در سطح کشور بود.
از سال 1389 تا امروز 33 مجموعه آموزشی، ورزشی و درمانی توسط محمود تقی زاده برادر شهیدان محسن و مسعود تقی زاده ساخته شده که 28 مورد آن فضای آموزشی بوده است.
محمود تقی زاده در آیین بهره برداری از این فضای آموزشی گفت: بر اساس برنامه پیش بینی شده 110 فضای آموزشی در کشور با نام برادران شهیدم تقدیم خواهیم کرد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: مدرسه 9 کلاسه شهیدان تقی زاده سروک دارای 17 اتاق، 9 کلاس و سیستم مجهز گرمایشی و موتورخانه است.
جهان محرابی میزان اعتبار هزینه شده برای ساخت این مدرسه را افزون بر 13 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: صفر تا 100 این اعتبار توسط خیر تامین شد.
وی مساحت زیربنای این فضای آموزشی را نیز یکهزار و 325 متر مربع عنوان کرد.
محرابی با بیان اینکه هم اینک 63 فضای آموزشی خیرساز در سطح استان در حال اجراست ، خواستار مشارکت و همکاری بیش از پیش مردم و افراد نیکوکار برای ساخت، تجهیز، مقاوم سازی و تجهیز فضاهای آموزشی در این استان به ویژه روستاها و مناطق محروم شد.
محرابی افزود: 92 طرح شامل فضاهای آموزشی، سالن های چندمنظوره ورزشی ویژه دانش آموزی، استخرهای شنا و نمازخانه مدارس در سطح استان در دست ساخت است.
وی اظهار داشت: 187 میلیارد و 160 میلیون ریال اعتبار در سال 96 به تکمیل و تجهیز طرح های نیمه تمام مدارس کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت.
سال تحصیلی جدید بیش از 150 هزار دانش آموز در حدود سه هزار و 17 فضای آموزشی این استان تحصیل می کنند.
3016/6110
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.