اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، اصغر نورالله زاده روز چهارشنبه در جشنواره دستاوردهای صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد در دانشگاه یاسوج اظهار داشت: در سال جاری افزون بر 400 میلیارد ریال وام اشتغال زایی به متقاضیان این استان پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: این در حالی است که در تهران کل میزان پرداختی تسهیلات اشتغال زایی در سال جاری کمتر از 120 میلیارد ریال بوده است.
نورالله زاده یادآور شد که از مجموع 400 میلیارد ریال وام پرداختی در استان کهگیلویه و بویراحمد حدود 320 میلیارد ریال آن در حوزه مشاغل خرد و در سطح روستاها و مناطق دورافتاده روستایی و عشایری بوده است.
وی اولویت نخست این صندوق را پرداخت تسهیلات به ساکنان مناطق کمتربرخوردار و داشتن طرح های قابل توجیه فنی و اقتصادی در بخش های مختلف از جمله صنایع دستی ذکر کرد.
نورالله زاده بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید تاکنون رقمی افزون بر یک هزار و 100 میلیارد تومان وام اشتغالزایی در حوزه مشاغل خرد و زودبازده در سطح کشور و به روستائیان پرداخت کرده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: این میزان وام پرداختی 23 هزار طرح خرد را شامل می شود که عمده آنها نیز در روستاها منجر به ایجاد شغل پایدار شده است.
وی با بیان اینکه این صندوق بر اساس ارزیابی ها و راستی آزمایی ها دارای کمترین انحراف در زمینه تسهیلات اعطایی به متقاضیان است، گفت: یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید رفع برخی بروکراسی های سخت اداری و تسهیل در روند پرداخت وام به متقاضیان از طریق صندوق کارآفرینی در دورترین نقاط روستایی و عشایری کشور بوده است.
3016/1662
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.