اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، ایرج موفق بعد ازظهر چهارشنبه در نشست با جمعی از مسئولان و فعالان اقتصادی بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: رونق روز افزون تولید، اشتغال، صنعت، صادرات و سرمایه گذاری در کشور منوط به کاهش این مسائل و مشکلات است.
وی افزود: کشور بر اثر تحریم های دشمنان شرایط اقتصادی خاصی دارد و چنانچه برای اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی با دقت و حساسیت خاص به آیین نامه ها و بخشنامه ها عمل شود نمی توان کار خاصی انجام داد.
مسئول هماهنگی و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: در چنین شرایطی متولیان اقتصادی استان ها علاوه بر ارائه راهکارهای مناسب برای سهولت در اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی باید تا حد امکان نیز از سخت گیری بپرهیزند.
موفق عنوان کرد: واحدهای تولیدی و صنعتی کشور به دلیل فشار اقتصادی دشمنان با مشکلات متعددی مواجه هستند و باید متولیان امر و مسئولان اجرایی با همکاری یکدیگر برای رونق آنها چاره اندیشی کنند.
وی ابراز داشت: مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت با جدیت به دنبال رونق تولید، اشتغال، صنعت، صادرات و سرمایه گذاری و کاهش مشکلات فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و صنعتگران کشور هستند.
موفق گفت: کیفیت و استاندارد کالاهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد در راستای ورود به بازارهای جهانی و رقابت با محصولات دیگر کشورها باید بیش از پیش افزایش یابد.
وی بر لزوم برگزاری مستمر دوره های آموزشی برای تولیدکنندگان، صادرکنندگان، صنعتگران و فعالان اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: با وجود اقدام های گسترده در حوزه تولید، اشتغال، صنعت، صادرات و سرمایه گذاری استان در سال های اخیر هنوز فاصله آن با دیگر استان های کشور چشمگیر است.
داریوش دیودیده اظهار داشت: مشوق های سرمایه گذاری لحاظ شده در کهگیلویه و بویراحمد تفاوت چندانی با استان های برخوردار کشور ندارد.
وی افزود: این در حالی است که به دلیل کمتر توسعه یافتگی کهگیلویه و بویراحمد باید مشوق های سرمایه گذاری ویژه ای از سوی دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای استان در نظر گرفته شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تحقق چنین امر مهمی منجر به ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاران این استان و رونق هر چه بیشتر سرمایه گذاری در استان می شود.
دیودیده عنوان کرد: همکاری و تعامل متولیان اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد در 2 بخش دولتی و خصوصی از جمله بانک ها، صنوف، صنعتگران، تولیدکنندگان و صادرکنندگان با همدیگر مطلوب بوده و انسجام لازم بین آنها وجود دارد.
وی ابراز داشت: کهگیلویه و بویراحمد در حوزه تولید، اشتغال، صنعت، صادرات و سرمایه گذاری نیازمند کار و تلاش بیشتر و حمایت همه جانبه دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
حدود نیمی از واحدهای تولیدی راکد در این استان ظرف سه سال گذشته با پرداخت تسهیلات رونق و سایر کمک‌های فنی و اعتباری به چرخه تولید بازگشته‌اند.
حدود 50 درصد از واحدهای صنعتی و تولیدی استان در سال‌های 1392 و 1393 راکد و یا نیمه فعال بودند.
هم اینک کمتر از 35 درصد این واحدها راکد هستند و ظرف سه سال گذشته 125 طرح صنعتی، تولیدی و کشاورزی در مناطق مختلف استان با کمک تسهیلات رونق به چرخه تولید بازگشتند.
444 طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری افزون بر 270 هزار میلیارد ریال در این استان در حال اجراست.
تعداد کل واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره برداری در استان 643 واحد است که 572 مورد از این تعداد فعال هستند.
میزان سرمایه‌گذاری واحدهای صنعتی به بهره برداری رسیده این استان افزون بر 6 هزار و 64 میلیارد ریال است.
کهگیلویه و بویراحمد دارای 13 شهرک و ناحیه صنعتی فعال است.
بر اساس آمارها بخش صنعت، 36 درصد سهم اشتغال این استان را در اختیار دارد.
7535/1662
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.