اخبار مرتبط

علی محمد احمدی در همایش همدلی در سایه سار عزت اظهار داشت که افراط و تفریط خواسته های معقول و منطقی یک ملت را می بلعد.
وی با تشکر از حسن تدبیر و توجه سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در برگزاری همایش همدلی در سایه سار عزت در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی تصریح کرد که راه حل برون رفت از مشکلات و نارسایی ها امروز در ادامه مسیر عقلانیت، تدبیر و اعتدال نهفته است.
احمدی کهگیلویه و بویراحمد را سرشار از داشته ها، ظرفیت ها و استعدادهای متنوع در عرصه های گوناگون دانست و تاکید کرد که رابطه معکوس و پارادوکس توسعه نیافتگی آن نیز در سایه برخی رفتارهای خارج از عقلانیت و افراط و تفریط ها متمرکز است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: باید این تعادل بین داشته ها و ظرفیت های موجود و البته توسعه همه جانبه این استان شکل گیرد و به گونه ای که تعادل معیشت را رد و به سمت تعادل رفاه حرکت کند.
احمدی ضرورت و راهکار تحقق این مهم را نیز حرکت و خیز اقتصادی می داند و تاکید می کند که خیز اقتصادی در سایه عبور از سیاست بازی ها، منفعت طلبی ها و نگاه های بسته قومیت طلبی ، طایفه گرایی و بخشی نگری ها معنای می یابد.
وی با بیان اینکه عزت و شرمساری برای یک مسئول و مقام و یا مدیر اجرایی در میزان خدمتگزاری و نوکری مردم است، گفت: تحقق هدف توسعه ای این استان علاوه بر بسترهای وحدت آفرین نیازمند مردان با اراده و مصمم است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هر چه در توان دارم و تا روزی که توفیق خدمت در این خطه از ایران اسلامی را دارم با تمام توان، ظرفیت و تجربه ام به مردم فهیم، ولایتمدار، انقلابی ، وفادار و قدرشناس این استان لحظه ای از خدمت و حرکت در مسیر پیشرفت و آبادانی و تلاش در جهت تحقق رفاه و آسایش مردان و زنان غیرتمند آن کوتاهی نخواهم کرد.

** بخشی نگری ها آفت توسعه کهگیلویه وبویراحمد است
نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بزرگترین آفت و مانع توسعه کهگیلویه و بویراحمد بخشی نگری به جای نگاه های جامع و همه جانبه گر است.
غلام محمد زارعی بر اهمیت و ضرورت همدلی ، هم افزایی و همگرایی بیشتر میان همه مسئولان ، متولیان و دست اندرکاران در سطوح مختلف اجرایی از همت و حسن توجه فرماندهی سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد در این راستا و برگزاری همایش باشکوه همدلی در سایه سار عزت در چله انقلاب تقدیر کرد.
وی بیان کرد: ادامه و تعمیم این گونه همایش ها به سایر شهرستان ها و مناطق مختلف استان بدون شک در همگرایی و ایجاد همدلی و بهبود امور مردم موثر خواهد بود.
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی یکی از ضرورت های اساسی در این برهه زمانی و تحقق همدلی نهادینه کردن تقوای سیاسی دانست و گفت: در سایه همین دودستگی ها و فضاهای التهاب آفرین است که دشمن امیدوار تر به ایجاد القای ناامیدی و فاصله انداختن میان مردم و مسئولان می شود.
وی به فضای موجود و تا حدودی ملتهب استان در شرایط کنونی اشاره کرد و گفت: باید سعی شود که برخی افراط گری ها و یا تفریط ها مانع از انجام اصولی و راهبردی امور نشود.
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس دهم گفت: خطرناک تر و تاسف انگیز آنکه گاه برخی خواص و حتی رسانه ها به جای انکه مایه ارامش و جهت گیری های مثبت مردم باشند خود عامل برخی اختلاف افکنی ها و دامن زدن به مسایل تنش زا می شوند.
وی پرداختن به موضوع استخدام های بیمارستان تازه تاسیس شهید جلیل یاسوج را مصداق بارز در این راستا عنوان کرد و گفت: در حالی که بیش از 97 درصد نیروهای موجود این بیمارستان از طریق آزمون جذب شده اند.

**عبور از چالش ها با حذف نگاه های تنگ قبیله گرایی
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز با تبیین برخی معضلات و چالش های مختلف در بخش های گوناگون استان تاکید کرد مسیر توسعه و عبور از مشکلات موجود را باید در حذف نگاه های تنگ نظرانه سیاسی و قبیله ای و طایفه گرایی جست و جو کرد.
سرهنگ حمید خرم دل اظهار داشت که نگاه های تنگ قبیله گرایی همواره آفت و و بزگترین مانع توسعه در این استان بوده است.
وی عنوان کرد: باید این واقعیت تلخ را پذیرفت که فضای ملتهب حاکم، امروزه سایر حوزه ها به ویژه بخش معیشت و اقتصاد مردم را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است.
فرمانده سپاه فتح تصریح کرد: بخش عمده ای از مردم در حوزه معیشت و امنیت شغلی و نبود اشتغال پایدار دچار مشکل هستند.
سرهنگ خرم دل یادآور شد: بروز و ظهور این چالش ها و مشکلات در حالی است که کهگیلویه و بویراحمد سرشار از سرمایه ها و ظرفیت های متعدد اعم از نیروی انسانی و سایر مولفه ها و استعدادهای بالقوه است و چنین موقعیت تلخی برای این استان بسیار سنگین و ثقیل به نظر می رسد.
وی مشکل اشتغال و نبود امنیت شغلی در کنار برخی تبعیض ها را یکی از مشکلات جدی به ویژه برای جوانان و تحصیلکردگان این استان دانست و گفت: یکی از مهمترین دلایل بروز این مشکل نگاه های تنگ نظرانه طایفه گرایی و سیاسی است.
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد ترویج و عادت به قانونگریزی ها و برخی سفارشات پیرامونی را برای انجام امور روزمره در بین مردم این استان یک آفت و سم مهلک در مسیر توسعه نیافتگی این استان برشمرد.
سرهنگ خرم دل بیان کرد: فضای ملتهب امروز به گونه ای جرات و جسارت را از برخی مدیران گرفته و حتی سبب توجیه گری ها و بهانه تراشی ها از سوی دستگاه ها به ویژه در حوزه اقتصادی شده است.
وی یادآور شد که البته این به معنا و نافی برخورد با مدیر متخلف نیست و هر شخصی در هر جایگاهی مرتکب جرم و تخلفی شده باید با وی مطابق قانون برخورد شود.
سرهنگ خرم دل افزود: باید مراقب بود فردی که مرتکب تخلف شده نباید این تخلف را به طایفه ، قوم و خانواده آن شخص تعمیم داد و دامنه اش را آنچنان وسیع کرد که آبرو ، عزت و شرف خانوادگی و طایفه ای وی را نیز مورد خدشه قرار دهیم.
وی با بیان اینکه میان نقد عملکرد با تخریب و تحقیر یک مدیر فاصله فاحشی وجود دارد گفت: برخی اخبار و نقدها بیش از آنکه حوزه کارکردی و کاری یک دستگاه را نشانه بگیرد بیشتر حول محور اشخاص بوده و این نوع اخبار و تحلیل ها بدون شک از ساحت مقدس قلم به دور است.
سرهنگ خرم دل مهمتین هدف از برگزاری همایش « همدلی در سایه سار چله عزت» را با رویکرد تلطیف فضای موجود و ایجاد حس همدلی ، همگرایی و هم افزایی بین همه ارکان ، مسئولان و مقامات و مدیران مختلف اجرایی ، امنیتی، قضایی و اطلاعاتی در استان ذکر کرد.
وی نقش رسانه ها، نخبگان و خواص را نیز در تلطیف کردن فضای موجود و تغییر جهت و رویکردهای منفی گرایانه به سمت نگاه های مثبت و امید بخش تعیین کننده و ممتاز دانست.
سرهنگ خرم دل با تاکید بر اینکه سهم رسانه ها در فرآیند توسعه و جهت گیری افکار عمومی و حتی تغییر نوع نگاه مدیران بسیار تعیین کننده است، خواستار ترجیح منافع استان بر منافع حزبی و گروهی در بخش های مختلف از سوی رسانه ها شد.
وی با بیان آماری از جمعیت ایثارگری استان گفت: کهگیلویه وبویراحمد در زمان جنگ به ازای هر ۱۸۵ نفر یک شهید تقدیم این انقلاب کرده است.
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان امروزه بعد از کیش دومین منطقه امن کشور است.
خرمدل همچنین برای رونق فضای کسب و کار و حمایت اصولی از سرمایه گذاران و تسریع در پیشبرد امر سرمایه گذاری پیشنهاد تشکیل قرارگاه پیشرفت و آبادانی با محوریت استاندار را داد و تصریح کرد که سپاه نیز از تمامی ظرفیت های موجود ملی و استانی در این این راه کمک خواهد کرد.
3016/1662
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.