اخبار مرتبط

رضا دهبانی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال 1393 تاکنون معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح «انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران» را با هدف توسعه فرهنگی و ترویج فرهنگ کتابخوانی از طریق حمایت از برنامه‌ ها و پیشنهادهای نو، ابتکاری، اثربخش و پایدار اجرا می کند.
وی افزود: برنامه ‌های هر یک از شهرهای کشور در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی که با همکاری نهادهای دولتی و غیردولتی تدوین و با امضای شهردار و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آن شهر ارائه شود قابلیت شرکت در این طرح را دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شهر انتخاب شده ملزم به ارائه گزارش‌ های دوره ‌ای منظم از پیشرفت برنامه‌ های ارائه شده به دبیرخانه طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران است.
دهبانی پور عنوان کرد: چنانچه شهر انتخاب شده تا پاییز آن سال بر اساس برنامه‌ ها و جدول زمان ‌بندی فعالیت قابل توجهی نداشته باشد احتمال تجدیدنظر و پس گرفتن عنوان پایتخت کتاب ایران بر اساس رأی هیأت داوران وجود دارد.
وی ابراز داشت: فعالیت ارائه شده باید حاوی معرفی مجموعه برنامه ها و اقدام های فرهنگی، ترویجی و ابتکاری در حوزه کتاب برای حداقل یک سال و حداکثر 2 سال با شرایط اعلام شده باشد.
دهبانی پور گفت: عمده ترین اهداف انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران شامل کمک به توسعه پایدار، فرهنگی و اجتماع‌ محور مناطق شهری کشور و انسجام بخشی به فعالیت‌ های فرهنگی در شهرها با محوریت کتاب و کتابخوانی است.
وی اظهار داشت: کشف، جذب، ساماندهی و بهره‌ گیری از امکانات و ظرفیت‌ های محلی و بومی برای ترویج روزافزون فرهنگ کتابخوانی، تقویت برنامه‌ ریزی و نگاه به آینده از دیگر اهداف اجرای این طرح خواهد بود.
دهبانی پور افزود: این طرح با مشارکت برخی نهادهای دولتی و غیردولتی کشور شامل سازمان شهرداری ‌ها و دهیاری‌ ها، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، نهاد کتابخانه های عمومی و تشکل ‌های نشر اجرا می ‌شود.
7535/1662
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.