اخبار مرتبط

سید خدادوست موسوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با پیگیری های دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد مجوز تعیین و ارتقای درجه ۲۲۲ دهیاری این استان ابلاغ شد.
وی افزود: در هفتاد و پنجمین جلسه‌ کمیسیون ملی تعیین درجه‌ دهیاری‌ها‌ واقع در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، مدارک مربوط به تعیین و ارتقای درجه‌ دهیاری‌های کهگیلویه و بویراحمد بررسی و مورد ارزیابی قرار گرفت که ۲۲۲ دهیاری این استان واجد شرایط این موضوع شناخته شدند.
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: درجه مربوط به ۱۱۳ دهیاری تعیین و درجه مربوط به ۱۰۹ دهیاری استان کهگیلویه و بویراحمد ارتقا یافت.
وی عنوان کرد: درجه‌بندی دهیاری های کهگیلویه و بویراحمد درسال جاری، پنجمین دوره درجه‌بندی این استان است که طی آن تمامی دهیاری‌های استان از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور درجه‌بندی شدند به طوری که ۵۶۴ دهیاری‌ دارای مجوز این استان تا انتهای سال ۱۳۹۵، دارای درجه مصوب می‌باشند.
موسوی ادامه داد: از این تعداد ۸۴,۵ درصد دهیاری‌های کهگیلویه و بویراحمد دارای درجات ۱ و ۲ و حدود ۱۰درصد دارای درجات ۳ و ۴ و حدود ۵.۵ درصد نیز درجه ۵ و۶ دارند.
شمار روستاهای دارای دهیاری در کهگیلویه وبویراحمد 601 روستا است که 47 مورد از این روستاها در سال جاری اضافه شدند.
کهگیلویه و بویراحمد 720 هزار نفر جمعیت دارد که حدود 44 درصد آنان در روستاها زندگی می‌کنند.
از مجموع کل 2هزار و 232 روستا و آبادی در سطح کهگیلویه و بویراحمد یکهزار و 643 مورد آن دارای سکنه هستند.
دهیاری‌ها بر اساس سه شاخص وسعت، جمعیت و درآمد از درجه یک تا 6 که در دستورالعمل نحوه درجه‌بندی دهیاری‌ها عنوان شده است، درجه بندی می‌‌شوند.
9868/1662
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.