اخبار مرتبط

در پیام آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی که نسخه ای از آن روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: خبر ارتحال فقیه گرانقدر آیت الله هاشمی شاهرودی موجب تألم و تأثر همگان شد.
در ادامه این پیام بیان شده است: سال ها خدمت، مبارزه با انحراف و اعوجاج، تعلیم و تربیت فضلا و مشتاقان دانش و اندیشه و مسئولیت پذیری در عرصه های مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پیش از همه اینها شکل دادن به مبارزات مردم عراق علیه کفر و استبداد از این فقیه عالیقدر که پرورش یافته بیت علم و قلم بود، شخصیتی ممتاز ساخت.
در این پیام عنوان شده است: این ضایعه دردناک را به حضرت بقیه الله الاعظم (عج)، مقام معظم رهبری، ارادتمندان آیت الله هاشمی شاهرودی و بیت شریف ایشان تسلیت و تعزیت می گویم.
در پایان این پیام آمده است: غفران و رحمت الهی و همجواری با اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را برای آن سفر کرده از پروردگار منان خواستارم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در پیامی جداگانه ارتحال مجاهد نستوه آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.
در پیام علی محمد احمدی آمده است: ارتحال این فقیه عالیقدر ضایعه ای اسفناک و غمبار بود که سبب تألم و تأثر فراوان شد.
در ادامه این پیام بیان شده است: آن انسان شایسته و مجاهد خستگی ناپذیر در طول حیات با عزت و سراسر معنویت خود علاوه بر مبارزه بی امان با ظلم و جور به ویژه در دوره رژیم شاهنشاهی منشاء خیر، برکت و خدمت رسانی در دوره های مختلف مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.
در پایان این پیام عنوان شده است: درگذشت آن عالم ربانی و جلیل القدر را به محضر مقام عظمای ولایت، بیت معظم و معزز ایشان، ریاست جمهوری، حوزه های علمیه و ملت متدین و انقلابی ایران تسلیت و تعزیت عرض کرده و از پیشگاه حضرت احدیت برای آن فقیه عالیقدر رحمت و مغفرت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر، عزت و شکیبایی مسألت می کنم.
آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو فقهای شورای نگهبان پس از تحمل یک دوره بیماری شامگاه دوشنبه هفته جاری و در سن 70 سالگی دار فانی را وداع گفت.
7535/1662
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.