اخبار مرتبط

محمود نظری روز جمعه در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی ویژه فرهنگیان در گفت و گو با خبرنگار افزود: سه هزار و 900دانش آموز شهرستان باشت زیر پوشش این طرح قرار دارند.
در کارگاه آموزشی ویژه طرح نماد بیش از ۲۵۰ نفر از مدیران، معاونان، مشاوران، راهبران آموزشی،مراقبان سلامت ،مدرسان کشوری و استانی درآموزشگاه نیلوفر باشت شرکت کردند.
وی بیان کرد: استقرار نطام جامع مراقبت اجتماعی برای دانش آموزان متمرکز با سه محور مدرسه،معلم و خانواده، گسترش آموزش‌های رشد مدار در زمینه پیشگیری از رفتار‌های پرخطر، ایجاد نطام شناسایی دانش آموزان درمعرض خطر و آسیب دیده، طراحی و توسعه حمایت‌های روانی،استقرار نظام ارجاع مناسب و حمایت دانش آموزان برای درمان از جمله اهداف این طرح است.
مدیرکل آموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمد نیز در این آئین گفت:طرح نماد شامل چهار مرحله از جمله غربالگری دانش آموزان درمعرض آسیب، آموزش، توانمند سازی و حمایت‌های روانی اجتماعی است.
هادی زارع پور افزود:این طرح با مشارکت ۹ دستگاه اجرایی و در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان از سه سال پیش اجرایی شد.
وی با اشاره به شناسایی بیش از ۵۰ آسیب اجتماعی درحوزه دانش آموزی گفت: امسال ۲۰ برنامه در زمینه آسیب‌های اجتماعی تدوین، طراحی و ابلاغ شده است.
زارع پور ابراز داشت:کهگیلویه و بویراحمد نخستین استان کشور است که اطلس آسیب‌های اجتماعی را تدوین و ارائه کرده است.
وی تصریح کرد: نقشه مناطق درمعرض آسیب در این استان طراحی و کارگاه‌های آموزشی برای تبیین برنامه‌های ۲۰ گانه درحال اجراست.
شهرستان 21 هزار نفری باشت در جنوب شرقی کهگیلویه و بویراحمد دارد.
8143/1662
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.