اخبار مرتبط

جلال پوران‌ فرد چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: گاز گرفتگی 2 نفر از اعضای این خانواده حدود ساعت 2 و 30 دقیقه بامداد امروز رخ داد .
وی بیان کرد: مرکز فوریت های پزشکی یاسوج پس از اطلاع از حادثه، یک دستگاه آمبولانس به محل اعزام کرد.
پوران فرد گفت: مسموم شدگان توسط نیروهای اورژانس بعد از اقدامات اولیه درمانی به بیمارستان شهدای گمنام یاسوج انتقال داده شدند.
رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: حال عمومی افراد مسموم شده پس از انجام اقدامات درمانی خوب گزارش شده است.
بر اساس سالنامه آماری سال 1395 سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در رتبه دهم میزان متوفیات ناشی از مسمومیت با گاز مونواکسید کربن بر حسب هر صد هزار نفر جمعیت قرار گرفت.
مسمومیت با گاز مونواکسید کربن در فصل سرما و پدیده گازگرفتگی همواره در آغاز فصل سرما بیشتر است.
تکرار این حوادث ناگوار ریشه در ضعف فرهنگ ایمنی در استفاده از گاز و نصب وسایل گرمایی دارد.
پوران فرد تصریح کرد: همچنین از شبانه روز گذشته تاکنون، در اثر برخورد پژو 405 با خودروی سانا در محور یاسوج به بابامیدان 1نفر کشته و 3 نفر مصدوم شدند.
وی افزود: در حادثه ای دیگر برخورد کامیون با پژو حوالی منطقه بنسنجان یاسوج 6 مصدوم در پی داشت.
پورانفرد بیان کرد: تعداد مصدومان در دیگر شهرستان ها در طی این مدت گچساران هفت و کهگیلویه یک مصدوم گزارش شده است.
20 هزار مأموریت در سال جاری از سوی امدادگران کهگیلویه و بویراحمد انجام شده که بیش از 6 هزار مأموریت در بخش سوانح جاده‌ای بوده است.
کهگیلویه و بویراحمد حدود 6 هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان 142 کیلومتر بزرگراه، 505 کیلومتر راه اصلی، یک هزار و 238 کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.
این استان دارای بیش از 40 گردنه خطرناک و حدود 1500 کیلومتر نقاط حادثه خیز دارد.
حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد از سال 1390 تا 1395 بیش از یک هزار کشته، 30 هزار زخمی و 150 ضایعه نخاعی در پی داشته است.
9868/6110
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.