اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید محمدکاظم نظری روز چهارشنبه در نشست هماهنگی همایش ملی سفیران اجتماعی (پیشگیری از مواد مخدر) کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: این همایش می‌تواند نمایانگر توانمندی این استان و معرفی هر چه بیشتر ظرفیت‌های مختلف آن باشد.
وی افزود: محل برگزاری همایش ملی سفیران مبارزه با مواد مخدر در هتل آزادی یاسوج بوده و دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد برای برگزاری مطلوب این همایش ملی تعهداتی را پذیرفته‌اند.
نظری بیان کرد: همکاری لازم این دستگاه‌ها با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان امری ضروری در راستای برگزاری هر چه مطلوب‌تر این همایش است.
وی عنوان کرد: انتظار می‌رود که خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد اقدام به پوشش خبری مناسب پیش از برگزاری و در زمان برگزاری این همایش ملی انجام دهند زیرا که برون داد این همایش معرفی استان خواهد بود.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هم اینک این استان در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در کشور دارای رتبه برتر است.
وی ابراز داشت: 40 نفر از سفیران مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان‌های کشور در این همایش ملی سه روزه شرکت می‌کنند.
نظری افزود: این سفیران شامل افراد شاخص و ذی‌نفوذ از قبیل فعالان فرهنگی، روحانیان، ائمه جمعه و جماعات، معتمدان محلی، ریش سفیدان، هنرمندان و ورزشکاران هستند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: این همایش ملی با محوریت تشکل‌های مردم نهاد حوزه مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد و مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان برگزار می‌شود.
ناصر رضایی عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی استان برای برگزاری مطلوب همایش ملی سفیران مبارزه با مواد مخدر اعلام آمادگی کرده‌اند.
وی با اشاره به برخی اقدامات دستگاه‌ها در این همایش، تصریح کرد: مسئولان شهرداری یاسوج اطلاع رسانی و تبلیغات میدانی لازم را با نصب بنر و دیگر روش‌ها انجام می‌دهند.
وی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد نیز در اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارائه پکیج و اهدای یک هزار جلد کتاب، ایستگاه نقاشی با موضوع آسیب‌های اجتماعی همکاری خواهد داشت.
رضایی گفت: همچنین دستگاه‌هایی از جمله امور عشایر، اداره کار و رفاه اجتماعی، کمیته امداد، هلال احمر، فنی و حرفه‌ای، ارشاد اسلامی و دیگر دستگاه‌ها تعهداتی برای برگزاری هر چه بهتر این همایش پذیرفته‌اند.
سال گذشته چهار هزار و 696 کیلوگرم انواع مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد کشف و ضبط شد که از این میزان چهار هزار و 71 کیلوگرم تریاک و مابقی نیز حشیش، ماری جوانا و هروئین بوده است.
پارسال یک هزار و 846 نفر قاچاقچی مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد دستگیر، 337 دستگاه خودرو توقیف و 68 باند تهیه و توزیع نیز منهدم شد.
79 مرکز درمانی و 21 مرکز اقامتی در راستای ترک اعتیاد در کهگیلویه و بویراحمد فعال است.
کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های اخیر به یکی از مسیرهای حمل و توزیع مواد مخدر از جنوب و شرق به مناطق مرکزی و غرب کشور تبدیل شده است.
9868/6110
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.