اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عزیز فیلی روز یکشنبه در نشست شورای ترافیک کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: بخش عمده این میزان اعتبار در صورت تأمین برای ساخت زیرگذر و تقاطع همسطح یا غیرهمسطح در جاده های ارتباطی درون و برون شهری استان هزینه می شود.
وی افزود: اولویت رفع، اصلاح یا ساماندهی نقاط حادثه خیز کهگیلویه و بویراحمد با موارد دارای خطرات بیشتر است.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تابلوهای هشداردهنده برای تعدادی از نقاط حادثه خیز استان به منظور آگاهی رانندگان از وجود این نقاط و کاهش سوانح رانندگی نصب شده است.
فیلی عنوان کرد: شیارهای لغزنده در جاده های ارتباطی درون و برون شهری کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر داشتن عمق غیراستاندارد سبب آسیب دیدگی لاستیک خودروها و ایجاد آلودگی صوتی و مزاحمت برای ساکنان اطراف جاده ها می شود.
وی بر لزوم ساماندهی شیارهای لغزنده، سرعت کاه ها و دوربرگردان های غیراستاندارد در جاده های ارتباطی درون و برون شهری کهگیلویه و بویراحمد تا 6 ماه آینده با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، شهرداری ها و پلیس راه و راهور این استان تأکید کرد.
فیلی ابراز داشت: وجود نقاط حادثه خیز و دوربرگردان ها، سرعت کاه ها و شیارهای لغزنده غیراستاندارد در جاده های ارتباطی درون و برون شهری کهگیلویه و بویراحمد عامل بروز بسیاری از سوانح رانندگی در این استان است.
وی گفت: پارک کردن هر نوع وسیله نقلیه در اطراف یا جلوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در راستای رعایت مسائل ترافیکی و امنیتی ممنوع بوده و بر همین اساس نیز به زودی تابلوهای «توقف مطلقاً ممنوع» و «حمل با جرثقیل» نصب خواهد شد.
فیلی اظهار داشت: با توجه به نزدیکی آغاز سال تحصیلی 1398 - 1397 هرگونه حفاری از سوی دستگاه های خدمات رسان کهگیلویه و بویراحمد در اطراف یا جلوی مدارس این استان تا اواسط مهر امسال ممنوع است.
کهگیلویه و بویراحمد افزون بر 6 هزار کیلومتر جاده ارتباطی اعم از بزرگراه، روستایی، اصلی و فرعی دارد.
7535/1662
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.