اخبار مرتبط

در سال جاری 800 واحد مسکونی مددجویی در مناطق محروم برای مددجویان این استان با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره)، سپاه فتح استان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و همکاری ادارات کهگیلویه و بویراحمد ساخته می‌شود.
فرید محبی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تفاهم‌نامه میان این نهاد و سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: این تعداد واحد در ۳۶۲ روستای استان ساخته می‌شود.
وی افزود: عملیات اجرایی و ساخت ۶۴ واحد مسکن مددجویی با پیشرفت ۳۰ درصدی آغازشده و ۳۶ واحد مسکونی نیز در شرف آغاز است.
محبی بیان کرد: هر واحد مسکن مددجویی در این استان۵۰ مترمربع است.
وی عنوان کرد: برای ساخت هر واحد 350 میلیون ریال اعتبار از محل منابع کمیته امداد امام خمینی (ره)، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و سپاه فتح استان هزینه می شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مقرر شده هر منزل مسکونی احداثی به نام یک شهید نام‌گذاری شود.
وی ابراز داشت: تاکنون ۴۳۷ واحد در استان ، پروانه ساختمانی دریافت کرده و می‌توان عملیات اجرایی آن ‌ها را آغاز کرد.
محبی گفت: با توجه به آغاز فصل سرد هوا، پیگیری های لازم برای اتمام به موقع این تعداد واحد انجام خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برای تأمین اعتبار این طرح مشکلی وجود ندارد و تاکنون 272 میلیارد ریال تأمین ‌شده است.
پیش از این مقرر شده بود که برای ساخت این واحدهای مسکونی 280 میلیارد ریال هزینه شود.
32 هزار و 719 خانوار با جمعیتی افزون بر 78 هزار نفر مستمری بگیر کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند و به سه هزار و 600 خانوار با جمعیت 12 هزار و 600 نیز خدمات تک یا چند موردی در طول سال ارائه می‌شود.
9 درصد از جمعیت کل این استان زیر پوشش این نهاد حمایتی هستند.
هشت هزار و 70 دانش آموز، 2 هزار و 200 دانشجو و 180 طلبه در طول سال از خدمات فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد استفاده می‌کنند.
18 هزار سالمند بالای 60 سال و یکهزار و 200 بیمار صعب‌العلاج زیر پوشش کمیته امداد این استان هستند.
75 درصد افراد زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد روستایی، 23 درصد شهری و 2 درصد نیز عشایر است.
از ابتدای سال 1396 تاکنون 2 هزار و 902 طرح اشتغالزایی برای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد این استان و در شهرها و مناطق مختلف اجرا شده است.
شهرستان بهمئی با 18 درصد و گچساران نیز با سه درصد به ترتیب بیشترین و کمترین افراد زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در کهگیلویه و بویراحمد را به خود اختصاص داده‌اند.
9868/1662
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.