اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، این نماینده مجلس و دبیرکل خانه کارگر کشور همچنین از نزدیک در جریان برخی کمبودها ومشکلات حوزه درمان تامین اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد قرار گرفت و خواستار توجه بیش از پیش دولت برای تجهیز و افزایش میزان تخت هیا بیمارستانی به ویزه در استان های کمتر توسعه یافته شد.
محجوب همچنین در این دیدار که بخش قابل توجهی از مراجعه کنندگان آن طبقات مختلف کارگری بود گفت وگو کرد و از نزدیک در جریان مشکلات آنها از جمله دریافت حقوق پایین و نبود امنیت شغلی آنها شد.
وی در پاسخ به برخی کارگران و خانواده ها بیان کرد که شرایط موجود برای طبقه کارگران بیش از هر قشری دیگر سخت و غیرعادلانه است.
محجوب همچنین در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: راضی به استیضاح و کنار گذاشتن علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بدنه دولت نبودم .
وی به رد طرح حمایت از کارگران و ارایه یارانه کالا به این قشر در مجلس اشاره کرد و گفت: این طرح که بر اساس آن دولت در شرایط موجود اقتصادی و کمک به معیشت کارگران و کاهش فشار مالی 45 کالای اساسی و پرمصرف را به صورت یارانه در اختیار انها قرار می داد در حالی که ابتدا مجلس به دوفوریت آن رای داد اما در نهایت کلیات آن در کمیسیون برنامه و بودجه و سپس صحن مجلس رد شد.
** بدهی 180 هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی
عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی کشور نیز گفت: هم اینک بیش از 79 بیمارستان و پاراکلینیک در سطح کشور مشغول خدمات دهی به بیماران و بیمه شدگان زیرپوشش این نهاد هستند.
اکبر شوکت افزود: بیش از 30 بیمارستان در کشور که هزینه ساخت و تجهیز آنها از سال 82 تاکنون توسط سازمان تامین اجتماعی کشور بوده همچنان در اختیار وزرات بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی قرار دارند.
وی افزود: ارزش این تعداد بیمارستان در سال 82 افزون بر 20 هزار میلیارد ریال بود.
وی تصریح کرد:بیمارستان امام سجاد یاسوج یکی از این بیمارستانهاست.
شوکت میزان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی کشور را هم اینک بیش از 180 هزار میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: بخش عمده ای از این میزان بدهی انباشت شده از سال 82 تاکنون است.
مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: حدود 46 درصداز جمعیت 713 هزار نفری استان زیرپوشش بیمه درمانی تأمین اجتماعی هستند.
پیام اکبری تصریح کرد: هم اینک با 305 مرکز دانشگاهی، دولتی و خصوصی برای درمان غیرمستقیم در سطح استان طرف قرارداد هستیم.
وی افزود: بیش از 70 درصد تعرفه دولتی از سوی مدیریت درمان در مراکز خصوصی پرداخت می‌شود.
اکبری یادآور شد: تعداد تخت های این بیمارستان ظرف 2سال گذشته از 32 تخت به 60 مورد افزایش پیدا کرده است.
وی بیان کرد: میزان اعتبار هزینه شده برای ارتقای طرح هتلینگ و همچنین خرید تجهیزات بیمارستانی در بخش آی سی یو ظرف یک سال گذشته افزون بر 510 میلیارد ریال بوده است.
اکبری تصریح کرد: 16 میلیارد ریال از این میزان صرف خرید تجهیزات و مابقی نیز هزینه بهسازی و هتلینگ بخش‌های بستری این بیمارستان شد.
3016/6110
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.