اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدتقی امیری خراسانی عصر جمعه در حاشیه بدرقه سنگ نوردان کرمانِ اعزامی به مسابقات آسیایی جاکارتا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ورزشکاران باید برای آمادگی این میزبانی، در مسابقات رسمی بیشتری شرکت کنند که موجب افزایش مدال آوری خواهد شد.
وی اظهار داشت: همچنین با فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی برای میزبانی مسابقات سنگ نوردی استان کرمان در مسابقات آسیایی بهمن ماه رایزنی شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: یکی از رشته های ورزشی منظم و با ثبات در استان کرمان، سنگ نوردی است که به تازگی به رشته های ورزشی بازی های آسیایی جاکارتا اضافه شده و این رشته جزو المپیک نیز هست لذا می تواند مسیری موفقیت آمیز برای ورزشکاران و مربیان سنگ نوردی استان کرمان باشد.
وی ضمن تبریک به هیات سنگ نوردی و صعودهای ورزشی افزود: قهرمانی رده های سنی پایه دختران در مسابقات کشوری و ملی پوشان بسیار این استان در رده های سنی پایه تیم ملی سنگ نوردی اعزامی به مسابقات سنگاپور، نشان دهنده مسیر صحیح استعدادیابی و استعدادپروری در استان کرمان است.
امیری خراسانی تصریح کرد: امیدواریم از استان کرمان نیز در المپیک سنگ نوردی نیز نماینده داشته باشیم و با استعداد یابی و استعدادپروری انجام شده سنگ نوردان این استان در المپیک های بعدی برای کشورمدال آوری و افتخار آفرینی کنند.
وی گفت: هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کرمان تلاش های بسیاری در بخش سخت افزاری و نرم افزاری ورزش سنگ نوردی انجام داده و در سال آینده خانه سنگ نوردی توسعه داده می شود.
**یک خیر برای تکمیل خانه کاراته کرمان اعلام آمادگی کرد
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در حاشیه بازدید از پروژه نیمه تمام خانه کاراته استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سالن اصلی خانه کاراته باید از راه بخش خصوصی و خیران تکمیل شود و یک خیر برای تکمیل این محل و ایجاد سالن تمرینی در کنار آن اعلام آمادگی کرده است.
وی ابراز کرد: خانه کاراته ردیف اعتباری دولتی ندارد، خیر ساز و زیر نظر این هیات است.
امیری خراسانی گفت: به بهانه ساخت سالن تمرینی کاراته به عنوان پروژه نیمه تمام می توان از اعتبارات دولتی برای این پروژه استفاده کرد.
بر اساس این گزارش، مدیرکل ورزش و جوانان استان، شهردار کرمان، رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی و برخی از مسئولان و ورزشکاران، عصر جمعه اعظم کرمی و حدیث نظری را برای اعزام به مسابقات آسیایی جاکارتا را بدرقه کردند.
پیش از این نیز این 2 ورزشکار کرمانی در رشته سنگ نوردی بخش سرعت بانوان در کاروان اعزامی به مسابقات آسیایی جاکارتا کشور اندونزی راه یافتند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان همچنین با همراهی مسئولان این اداره کل از تمرینات تیم فوتبال مس کرمان نماینده این استان در لیگ دسته یک بازدید کرد.
مسابقات آسیایی جاکارتا از 27 مردادماه امسال در کشور اندونزی آغاز می شود.
3029/7420
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.