اخبار مرتبط

در این گزارش آمده است: چرخش چرخ اقتصاد مقاومتی با دستان بافندگان قالی در روستای سیه بنوئیه از توابع شهرستان رابر پس از 15 سال و اندی رونق گرفته است.
پیش از این کارگاه قالیبافی در دهستان سیه بنوئیه، به یک مخروبه تبدیل شده بود، لذا راه اندازی و احیای این کارگاه ضرورت داشت.
اینک با راه اندازی دوباره کارگاه قالیبافی دهستان سیه بنوئیه شهرستان رابر گامی مؤثر در راستای تولیدات بومی و اشتغال استان کرمان برداشته شده است.
بخشدارمرکزی رابر در این خصوص گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری و سیاستهای دولت جهت اشتغال پایدار در روستاهای مرکزی قابلیت بخش مرکزی در زمینه اشتغالزایی شناسایی و در دستور کار قرار گرفت و با همکاری فرمانداری ،دهیاری و شورای اسلامی روستا این کارگاه بازسازی و تعمیر شد.
بهجت فروزانمهر افزود: با هماهنگی ستاد عتبات عالیات استان کرمان، این کارگاه راه اندازی و در حال حاضر 6 نفر در آن مشغول به بافت قالی هستند.
وی با بیان اینکه 180 نفر بافنده در بخش مرکزی شهرستان رابر شناسایی شده؛ و در دراز مدت دارهای قالی اضافه خواهند شد، عنوان کرد: شهرستان رابر بافندگان ماهری دارد که از زمانهای قدیم با بافت قالی امرار معاش می کردند.
بخشدارمرکزی رابر اضافه کرد: قالی بافی حرفه ای است که هنرهای زیادی را به همراه دارد و ازجمله شغل های پر در آمدی است که زنان خانه دار می توانند برای کسب درآمد استفاده و امرار معاش کنند.
7420/ 5054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.