اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ،حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم روز پنج شنبه در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار افزود: رسانه ها با ایجاد تغییر در باورها و اعتقادات مردم یک سرزمین، زمینه را برای پیروزی سیاسی و تسخیر آن مهیا می کنند.
وی اضافه کرد: لذا در شرایط کنونی هوشیاری خبرنگاران ما و تقابل با هجمه رسانه ای دشمن از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
امام جمعه و رییس دانشگاه آزاد بردسیر همچنین از تلاش خبرنگاران این شهرستان در انعکاس اخبار و پیگیری رویدادهای بومی تقدیر و تشکر کرد‌.
در ادامه، فعال رسانه ای و خبرنگار ایرنا در بردسیر به آسیب شناسی در حوزه رسانه ها پرداخت.
وی عدم برگزاری نشست های خبری را یکی از خلاء های رسانه ای در بردسیر برشمرد و گفت: بدون نشست های خبری، هیچ تعامل و رو در رویی وجود ندارد چرا که رسانه به کار خود مشغول است و مدیر هم به کار خود و در نتیجه هیچ هم افزایی و هم اندیشی در جهت اعتلای جامعه انجام نمی گیرد.
زهرا بیرمی نیا افزود: ما در برخی نشست ها به عنوان خبرنگار دعوت می شویم، ولی فقط شنونده هستیم و گزارش خبری نشست ها را تهیه می کنیم و هیچ فرصت و امکانی برای طرح سءوال از سوی خبرنگار وجود ندارد.
وی از نماینده عالی دولت در شهرستان خواست پیگیر برگزاری نشستهای خبری در مناسبتهای مختلف باشد تا مدیران پاسخگو باشند و رسانه ها نیز از حالت یکطرفه در آیند.
بیرمی نیا نجابت رسانه ای را در برخی مواقع یک ضعف برشمرد و گفت: اگر نجابت رسانه به این معنی باشد که فاقد هرگونه اثرگذاری است، رویکردهای آن رسانه نیاز به بازتعریف دارد.
وی ادامه داد: تجربه نشان داده رسانه ای که تاثیرگذار نباشد و کارکردهای غیر رسانه ای داشته باشد، در میان مردم جایگاهی نداشته و ماندگار نخواهد بود.
وی گفت: مطالبه خبرنگار خواسته های مردم است زیرا وظیفه ذاتی رسانه پیگیری مطالبات مردم است و ما سفیران مردم در نزد مدیران هستیم ، لذا مدیران نباید نگاه طلبکارانه به خبرنگار داشته باشند و برخوردهای مغرضانه و نسنجیده انجام بگیرد.
بیرمی نیا تمجید بیجا و نقد یکجانبه را دو آسیب جدی در حوزه رسانه تعریف کرد و گفت: تمجید بیش از حد، سعه صدر مدیران را کاهش داده و آنها را متوقع و نسبت به هرگونه نقد منصفانه حساس می کندو رسانه یک طرفه و نقدهای یکجانبه نیز فرصت پاسخگویی را از مدیران می گیرد.
وی گفت: اگر برخی مدیران نقد را بر نمی تابند، این ایراد به خود ما وارد است که با تعریف و تمجید و درج خبرهای غیرحرفه ای آکنده از القاب، توقع های خارج از عرف ایجاد کرده ایم.
در این نشست مدیران مسئول دو نشریه محلی بامداد و گوارا ضمن بیان مشکلات حوزه مطبوعات، از بی توجهی به نشریات محلی و پرداخت نشدن حق اشتراک نشریات خود توسط ادارات گلایه کردند.
نشریه بامداد بردسیر در شماره 71 خود که‌ یکشنبه 14 مرداد منتشر شد، بالای تیتر یک خود نوشت: نشریه بامداد در حوالی روز خبرنگار به منظور اعتراض به عدم خوانش و خرید نشریات محلی شهرستان، تیتر یک خود را سفید گذاشت.
در این نشست امام جمعه و جمعی از اعضای شورای فرهنگ عمومی بردسیر حضور داشتند.
بردسیر دارای چهار نشریه محلی و یک پایگاه خبری است.
این شهرستان در 60 کیلومتری غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.
7421/ 5054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.