اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، امین فخر روز چهارشنبه بمناسبت روز خبرنگار و در جریان بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه بویژه شهید محمود صارمی افزود:افکار عمومی در نظام مردم سالاری یک بحث مهم و حاکمیت ساز است که شفافیت رسانه ای می تواند در اعتلای این نظام و ایجاد رفاه اجتماعی بستر نقش مهمی ایفا کند..
مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه خبرگزاری جمهوری به عنوان یک رسانه مرجع و رسمی کشور نقش بسیار مهمی انتقال اقدامات برجسته دستگاههای اجرایی به مردم و نیز بیان برخی نارسایی های موجود دارد ،تصریح کرد: ایرنا می تواند در زمینه جهت دهی و الگو سازی برای سایر رسانه ها نقش مهم و اثرگذاری را داشته باشد.
فخر افزود: واقعیت های کاری، نقاط قوت و ضعف در عرصه های عمومی باید از طریق رسانه ها مطرح شود تا راهکارهایی برای نقاط ضعف اندیشیده شود و برخی نارسایی ها گاها به تهدید تبدیل نشود.
وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی بزرگترین نهاد اجتماعی کشور بشمار می رود ، گفت: بودجه تخصیص یافته سالجاری این سازمان یکصد هزار میلیارد تومان یعنی حدود یک سوم بودجه کشور است که نقش کلیدی این سازمان نسبت به جامعه هدف را آشکار می کند.
**سالانه بیش از چهار میلیون معالجه سرپایی داریم
مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه سالانه بطور میانگین حدود چهار میلیون و 700هزار بار مراجعه سرپایی و بیش از 60 هزار مورد بستری داریم، افزود: هر ماه 50 میلیارد تومان در حوزه درمان های مستقیم و غیرمستقیم به بیمه شدگان در مراکز تحت پوشش هزینه می کنیم .
فخر ادامه داد: خدمت در حوزه درمان مستقیم از راه سه بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان، غرضی سیرجان و امام علی(ع) زرند و 13 درمانگاه در این استان عرضه می شود.
مدیردرمان تامین اجتماعی استان کرمان گفت: این اداره کل در حوزه درمان غیر مستقیم نیز طرف قرارداد با یکهزار و 400 مرکز دولتی، خصوصی و خیریه است و در این زمینه به هشت میلیون و 500 هزار نفر مراجعه سرپایی و 100 هزار بستری در یک سال گذشته خدمات ارائه کرده است.
**رویکرد توسعه ای تامین اجتماعی در حوزه زیرساختی و تجهیزاتی
به گفته فخر بمنظور توسعه مراکز و فضاهای فیزیکی در بیمارستان پیامبر اعظم(ص) شهر کرمان سال گذشته بخش آنژِیوگرافی و جراحی قلب باز به بهره برداری رسید که خدمتی ارزنده برای مردم این استان محسوب می شود و امسال نیز در این بیمارستان محوطه سازی، بهسازی کلینیک و احداث پارکینگ ها در حال احداث است.
وی عنوان داشت: ارتقای هتلینگ، نصب فلوروسکوپی، سی تی اسکن و فضای جایگزین بحران در سال گذشته در بیمارستان غرضی سیرجان اجرایی شد و امسال نیز توسعه فضای اورژانس و احداث پلی کلینیک در این بیمارستان در دستور کار اداره کل تامین اجتماعی استان کرمان قرار دارد.
مدیردرمان تامین اجتماعی استان کرمان گفت: بخش سی تی اسکن و فضای بحران بیمارستان امام علی(ع) زرند در سال گذشته به بهره برداری رسید و امسال جایگاه بالگرد با توجه به زمین لرزه های متعدد این شهرستان احداث شده است که بزودی افتتاح می شود.
فخر تاکید کرد: امسال درمانگاه شهرستان راور با اعتبار 6 میلیارد تومان احداث شده که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
وی افزود:همچنین در سالجاری برنامه کلنگ زنی و احداث پلی کلینیک در شهرستان رفسنجان در دستور کار اداره کل تامین اجتماعی قرار گرفته و طرح ساخت درمانگاه انار و همچنین ساختمانی برای جایگزینی درمانگاه شماره سه منطقه ابوذر کرمان در دست اقدام است.
**نیازسنجی اولویت نخست احداث مراکز درمانی
مدیردرمان اداره کل تامین اجتماعی کرمان در پاسخ به این سوال مبنی بر عدم ساخت بیمارستان تامین اجتماعی در شهرستان جیرفت گفت: بیمارستان توسط سطح بندی احداث می شود و امکانات درمان مستقیم براساس تعداد بیمه شده است.
وی با اشاره به اینکه در جنوب استان کرمان سعی شده متناسب با نیازهای مردم فعالیت انجام شود ادامه داد: توسعه امکانات متناسب با امکانات سازمان، نیازهای منطقه ای و کارشناسی سازمان انجام می گیرد.
**نسخه الکترونیکی زمینه ساز کارت هوشمند سلامت
فخر با اشاره به اینکه نسخه الکترونیک زیرساخت مهم در این زمینه است، تصریح کرد: تامین اجتماعی در حوزه نرم افزار و IT نیز اقدامات ارزنده ای انجام داده است ازجمله نسخه الکترونیک و اجرای طرح نظام اجرای داخلی به سرانجام رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: از طریق سیسم IT تمام تداخلات دارویی به پزشک هشدار داده می شود و در 6 استان کشور از جمله کرمان به شکل پایلوت در حوزه درمان مستقیم در حال اجرا است.
فخر اضافه کرد: جا افتادن نسخه الکترونیکی در جامعه در حقیقت زمینه را برای رسیدن به کارت هوشمند سلامت که یک کار زیربنایی در درمان بیماران است نیز فراهم می کند.
**توسعه خدمات تامین اجتماعی در راستای تکریم بیماران
وی خاطرنشان کرد: این سازمان در استان کرمان با استفاده از سیستم USSD، نرم افزار تلفن همراه برای نوبت گیری الکترونیکی، اتوماسیون اداری و استقرار HIS در تمامی مراکز درمانی را انجام داده است.
مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: مردم استقبال خوبی در حوزه درمان مستقیم دارند و در خدمات سرپایی با ازدحام و ترافیک مراجعه کنندگان وجود دارد لذا سامانه نوبت دهی الکترونیکی متعدد برای تسهیل فعالیت های مردم است و استفاده از این سامانه به تدریج موجب رضایتمندی بیشتر جامعه می شود.
بیمه شدگان اداره کل تامین اجتماعی با جمعیت بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر حدود نیمی از جمعیت استان کرمان را تشکیل می دهند.
9895/ 5054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.