اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی اکبر سلطانی نژاد روز چهارشنبه در نشست خبری افزود: بهسازی و نوسازی 240 هزار واحد مسکونی طی سالهای گذشته در دستور کار بوده که 130 هزار واحد از طرح ویژه مقاوم سازی روستاها انجام و 110 هزار واحد نیز در نقاط شهری از محل بازسازی و حوادث نوسازی شده است.
وی با اشاره به اینکه اخیرا نیز مصوباتی بر مبنای نگاه پیشگیرانه دریافت شده که شهر کرمان را نیز پوشش داد اظهار داشت: در زمین لرزه اخیر 700 واحد در راور و کوهساران خسارت جدی دیده بود، اما در سالهای اخیر موفق شدیم دولت را مجاب کنیم که نیاز کرمان متفاوت تر از سایر استان ها است و پیشنهادات به هیات وزیران با نگاه پیشگیرانه ارائه شد که توانستیم مبالغ خوبی را دریافت کنیم.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان خاطرنشان کرد: در مجموع بازسازی بالغ بر 15 هزار واحد مسکونی مصوب شده و بالغ بر 680 میلیارد تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت تخصیص یافته که اکنون بیش از 214 میلیارد تومان آن به حساب مردم متناسب با پیشرفت کار آنها پرداخت شده است.
سلطانی نژاد عنوان کرد: تسهیلات بانکی به بهترین شکل و آسان ترین روش در اختیار مردم قرار دارد و در این رابطه کار جهادی از مجموعه استانداری، بانک ها و بنیاد مسکن شکل گرفته است.
وی افزود: با نگاه مقاوم سازی و پیشگیرانه به موضوع نوسازی و بازسازی واحدهای در معرض آسیب در استان کرمان پرداخته ایم و نتیجه آن این بوده که در زمین لرزه های بالای 6 ریشتر استان هیچ خسارت جانی نداشته ایم.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز گفت: از مجموع 43 بلایی که در جهان وجود دارد 33 مورد در کشور ما خود را نمایش داده و استان کرمان نیز تمام این موارد را داشته است.
محمد حیدری اظهار داشت: در سال 95 بالغ بر یک هزار و 315 حادثه در سامانه این جمعیت ثبت شده که این میزان در سال گذشته یک هزار و 157 مورد بوده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان ادامه داد: اطفای حریق در سال 95 حدود 35 مورد در سال گذشته 65 مورد بوده است و این موضوع نشان می دهد سال 96 سال خشک تری بوده و سیل ها کاهش داشته و آتش سوزی ها افزایش داشته است.
وی عنوان کرد: تعداد تیم های عملیاتی اعزام شده در سال 95 دو هزار و 51 مورد و در سال گذشته نیز یک هزار و 717 تیم بوده است.
3029/7440
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.