اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمان افزود: بیش از 15 سال است آمریکا جنگ اقتصادی علیه ایران را کلید زده و اتاق جنگ علیه ایران اسلامی را مدیریت می کند.
وی اظهار داشت: برای برون رفت از جنگ اقتصادی فعلی مانند هشت سال دفاع مقدس، ایثار و گذشت نیاز است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان تصریح کرد: برای گذر از این مرحله باید به چند نکته توجه کرد و اولین نکته این است که باید باور کنیم برای رفع مشکلات کشور نگاه به بیرون نتیجه نمی دهد بلکه باید به ظرفیت های داخلی نگاه کرد و به بخش خصوصی قابلیت ها و ظرفیت ها توجه داشت.
وی گفت: باید به نسخه های غربی ها بی اعتماد باشیم زیرا غربی ها بد عهد هستند و زمانی که به نفع خودشان باشد شفاف ترین قوانین را تصویب می کنند و در غیر این صورت سعی می کنند با اجماع از موضوع بگذرند و ما را امیدوار نگه دارند اما کاری برای ما انجام نمی دهند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی افزود: بسته پیشنهادی برجام و ادامه آن یکی از سندهای بدعهدی غربی هاست که رئیس جمهوری نیز در این رابطه فرمودند، این بسته ناامید کننده است لذا باید توجه داشت نسخه غربی ها ما را نجات نمی دهد.
وی گفت: به میدان آمدن جدی قوای سه گانه کشور و استفاده از ظرفیت های علمی و مردمی برای این است که در این جنگ اقتصادی که علیه ما آغاز شده و سالها طول کشیده به سلامت کشور را عبور دهیم.
امام جمعه کرمان اظهار داشت: باید مردم در صحنه باشند و همکاری کنند و مسئولان با مردم شفاف سخن بگویند و تمام ظرفیت های کشور را به کار گیرند و همه قوا در کنار هم علیه جنگ اقتصادی بسیج شوند.
وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که گفت و گو با مستکبران سازنده و امید بخش نیست و فقط زمان را هدر می دهد و آنها دنبال بد عهدی و ضربه زدن به ما هستند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی گفت: امیدوارم این ملت آزمون پس داده از این جنگ بزرگ اقتصادی نیز همچون گذشته با موفقیت عبور کند.
وی بر ضرورت مدیریت مصرف آب و برق در کشور بخصوص در ماههای گرم سال تاکید کرد و گفت: ما سه برابر مردم جهان برق مصرف می کنیم و جزو 25 کشور اول جهان هستیم و نوع مصرف انرژی در کشور ما درست نیست.
خطیب جمعه کرمان ادامه داد: اگر 10 درصد مصرف برق را مدیریت کنیم می توانیم 6 کارخانه 800 مگاواتی را تاسیس کنیم و این سئوال است چرا ما جوز کشورهای پر مصرف هستیم لذا باید به تغییر سبک زندگی و توصیه مسئولان توجه کنیم.
وی به کمبود آب و خشکسالی و مشکلات مبتلابه آن نیز اشاره و تصریح کرد: نزولات آسمانی در سالهای گذشته کاهش پیدا کرده لذا در بخش کشاورزی برغم پیشرفت های زیاد اما در مدیریت آب کار جدی انجام نشده است.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی اظهار داشت: دولت و مردم باید در مدیریت آب کاملا هوشمندانه عمل و به یکدیگر کمک کنند.
وی همچنین سالروز تاسیس سازمانهای بهزیستی و تامین اجتماعی را تبریک گفت و افزود: این 2 نهاد به بسیاری از افراد جامعه خدمات ارائه می دهد.
امام جمعه کرمان تاسیس نهاد موثر، قوی و تامین کننده اسلامیت قوانین جمهوری اسلامی شورای نگهبان را تبریک گفت و افزود: این نهاد نیز خدمات زیادی را انجام داده و بخشی از وظایف شورای نگهبان نظارت بر مصوبه مجلس، نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و مجلس خبرگان رهبری است.
امام جمعه کرمان تاکید کرد: پرونده شورای نگهبان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پرونده ای موفق، قابل دفاع و عادلانه است.
وی نیز روز میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر را به دختران متدین متعهد و پیروان آن حضرت تبریک گفت.
3029/ 5054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.