اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سردار رضا بنی ‌اسدی‌ فر روز سه شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر افزود: استان کرمان در راستای مقابله با مواد مخدر هزینه های مالی، جانی و غیره زیادی را متقبل شده است.
وی اظهار داشت: برخی از خسارات جانی ماموران انتظامی، نظامی و امنیتی استان به دلیل نبود امکاناتی مانند جلیقه‌ های مناسب بوده است.
فرمانده انتظامی استان کرمان تصریح کرد: باید جلیقه های سبک و مناسب در اختیار رده های تخصصی پلیس درگیر در امر مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد زیرا جلیقه‌ های موجود بسیار سنگین است و گاهی افراد برای رفع تکلیف آنها را با خود حمل می کنند.
سردار بنی اسدی فر همچنین بر راه‌ اندازی یگان تکاوری مخصوص کویر در استان کرمان تاکید کرد و گفت: مجوز راه ‌اندازی این یگان صادر شده در حالی که امکانات لازم برای راه ‌اندازی این یگان تامین نشده است.
وی جمعیت استان کرمان را با احتساب اتباع افغان حدود سه میلیون و 500 هزار نفر عنوان کرد و افزود: انتظار می رود توجه ویژه ‌ای به کرمان به عنوان استان نوک پرگار مقابله با مواد مخدر شود.
سردار بنی اسدی فر کشفیات سال گذشته مواد مخدر را در استان کرمان 143 تن عنوان و تصریح کرد: 120 تن از این مقدار توسط نیروهای پلیس کشف شده است.
وی بر راه اندازی قرارگاه عملیاتی با مرکزیت استان کرمان در زمینه مقابله با مواد مخدر که بتواند سه استان همجوار را پوشش دهد تاکید کرد.
فرمانده انتظامی استان کرمان همچنین خواستار تامین ابزار مورد نیاز مانند دوربین های دید در شب و غیره شد و گفت: ابزاری نیز مانند پهپاد برای رصد اطلاعاتی کویر با درجه دمایی بالا نیاز است.
وی اظهار داشت: راه‌ اندازی ایستگاه بازرسی سیرچ ضروری است زیرا منبع کنترل از سمت غرب استان وجود ندارد و جابجایی مواد مخدر از طریق این منطقه بیشتر توسط افراد مسلح انجام می‌ شود.
3029/ 5054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.