اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، ایرنیا کرنیاک روز سه شنبه در دیدار با سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان افزود: 97 درصد از جمعیت پناهندگان در سطح شهرها و سه درصد در مهمانشهرها زندگی می کنند.
وی اظهارداشت: کمیساریای عالی سازمان ملل همیشه همکاری و مشارکت بسیار خوبی با دولت ایران داشته و بیش از 35 سال است که با این کشور در حال کار هستیم.
وی با اشاره به این مطلب که اولویت کار ما در سه حوزه معیشتی، بهداشتی و سلامت و آموزش پناهندگان است، ادامه داد: با اجرای طرح بیمه سلامت با کمک دولت جمهوری اسلامی توانستیم دسترسی هایی را به پناهنده ها بدهیم و با کمک دولت و اداره اتباع موفق شده ایم مبلغ بیمه برای 92 هزار پناهنده بسیار آسیب پذیر را پرداخت کنیم که قدم بسیار بزرگی بوده است.
کرنیاک عنوان کرد: به دلیل همکاری بسیار خوب با ادارات دولتی توانسته ایم سهم خوبی در ساخت مدرسه در استان های مختلف داشته باشیم و تلاش بیشتری برای مشارکت آموزشی داریم.
وی ادامه داد: یکی از اهداف بسیار بزرگ این است که فضا را به شکلی ایجاد کنیم که بچه های ایرانی و افغانستان بتوانند در کنار هم در مدارس تحصیل کنند.
وی گفت: در حوزه پروژه های معیشتی نیز تلاش می کنیم تا پناهندگان توانمند شوند و یکی ازکارهای انجام شده در این حوزه این است که با همکاری فنی و حرفه ای عده ای را آموزش می دهیم تا در بازگشت به کشور مبدا بتوانند از این حرفه ها استفاده کنند.
کرنیاک بیان کرد: یکی از اهدافی که در سفر هیات دیپلماتیک سفرا و دیپلمات های 11 کشور به استان کرمان دنبال می کنیم این است که به این کشورها نشان دهیم سیاست های دولت برای کمک بهتر و بیشتر به این جمعیت است و بگوئیم سیاست های دولت ایران پیرامون پناهندگان چگونه اجرا می شود.
وی با اشاره به اینکه سفر هیات دیپلماتیک سفرا و دیپلمات های 11 کشور به استان کرمان تیرماه سالجاری به استان کرمان انجام خواهد گرفت تاکید کرد: این سفر برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد.
کرنیاک گفت: ما کاملا واقف هستیم که دولت ایران سرمایه گذاری و هزینه های زیادی را برای حل موضوعات پناهندگان کرده و سهم کمیساریا اندک و کم بوده است.
وی گفت: در صحبت های ژنو مرتبط با موضوع پناهندگان نقطه نظرات دولت ایران به صورت جدی در موضوعات جهانی استفاده می شود که این نقطه نظرات در ماه دسامبر امسال قرار است سیاست گذاری شود ، مورد تایید قرار گیرد و به مرحله اجرا در آید.
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین استانداری کرمان نیز در این دیدار گفت: هیات دیپلماتیک سفرا و دیپلمات های 11 کشور از چهارم تا ششم تیرماه به استان کرمان سفر می کنند.
حمید شمس الدینی افزود: این هیات در پنجم تیرماه در شهرستان کرمان و رفسنجان متمرکز می شوند و در روز ششم تیرماه نیز در کرمان از پروژه های مختلف بازدید کرده و نیازهای موجود در حوزه پناهندگان را مورد بازدید قرار می دهند.
وی بیان کرد: در این سفر دیپلمات و سفیر از 11 کشور حضور خواهند داشت، ادامه داد: چهار نفر از این افراد سفیر و دیپلمات اول هستند.
7440/ 5054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.