اخبار مرتبط

مسئول خودکفایی کمیته امداد (ره)سیرجان گفت : مبلغ وام یاد شده به کارگاههای نیمه فعالی تعلق می گیرد که با فعالیت خود پنج نفر از مددجویان این نهاد را مشغول بکار کنند .
ابراهیم سبزعلی پور پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان تسهیلات که با بهره کم به صاحبان شرکت ها یا کارگاهها اعطا می شود با هدف اشتغال زایی مددجویان این نهاد است طوری که هر 200 میلیون ریال تسهیلات برای اشتغال یک نفر مددجو درهر کارگاه یا شرکت تعیین شده که تا سقف پنج نفربرای اشتغال مددجویان پرداخت می شود.
وی گفت : طی یکسال گذشته با پرداخت بیش از 58 میلیارد ریال وام اشتغال از منابع بانکی به 356 خانوار تحت پوشش در زمینه های گلیم بافی ، دامپروری ، نصب پنل های خورشیدی و فعالیت های فروشگاهی، تعداد 356 خانوار از تحت پوشش این نهاد در سال جاری خارج شدند.
سبزعلی پور اضافه کرد : در اجرای طرح اشتغال مددجویان و خودکفایی یکصد نفر هم وام 200 میلیون ریالی تسهیلات برای نصب پنل های تولید انرژی خورشیدی گرفتند و خودکفا شدند.
وی گفت :طی سال گذشته تاکنون 946 نفر با هزینه 1یک میلیارد و 460 میلیون ریال آموزش های لازم را دیدند تا بتوانند جذب بازار کار شوند .
وی ادامه داد: این نهاد پس از تعامل با کارفرمایانی که مددجویان تحت پوشش را مشغول به کار کنند حق بیمه این مدد جویان راپرداخت خواهد کرد.
سیرجان در 175کیلومتری جنوب غرب کرمان قرار دارد.
7435/ 5054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.