اخبار مرتبط

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی پنجشنبه در دیدار فرمانده و معاونان ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان، ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان باهنر و رجائی، افزود: همین انگیزه شهدا و ایثارگری ها موجب شده است تا پایبند باشیم و استان را اداره کنیم.
وی با اشاره به اینکه هر فردی در جایگاه خودش می تواند در راستای توسعه و آبادانی کشور نقش ایفا کند، یادآورشد: با نگاهی به تاریخ ایران، طی 400 سال اخیر، هیچ دوره ای همچون دوره جمهوری اسلامی نبود به گونه ای که مردم پای ارزش ها بایستند و در این راه هزینه بدهند.
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز پس از دوران جنگ و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، برخی از افراد شهادت طلب هستند که امنیت ملی را بیرون از مرزها پوشش می دهند و شهید محسن حججی (شهید مدافع حرم) نمونه ای از آنهاست که در عین مظلومیت، اقتدار نظام را به رخ جهانیان کشیدند.
رزم حسینی با اشاره به اینکه این سرمایه ها و انگیزه ها موجب شده در حفظ ارزش ها پایمردانه ایستادگی کنیم، تصریح کرد: نظام سیاسی کشور، نظام ایده عالیست که در عین اقتدار، آزادی را می توان با برگزاری انتخابات به نمایش گذارد.
وی با اشاره به جانفشانی نیروهای انتظامی و نظامی با همه محدودیت ها و امکانات، گفت: منابع بودجه ای کشور پاسخگو نیست زیرا بودجه کشور وابسته به نفت است و بیش از 85 درصد از بودجه کشور در حوزه هزینه های جاری کشور هزینه می شود.
استاندار کرمان با اشاره به بودجه عمرانی 17 هزار میلیارد تومانی کشور طی یکسال گذشته، افزود: این رقم بودجه ای کشور ناچیز است اما این تنها راه حل نیست بلکه می توان با الگوی تقسیم بندی استان به هشت زون اقتصاد مقاومتی، از توان و ظرفیت شرکت ها و موسسات توسعه گرا استفاده کرد.
رزم حسینی بر افزایش نقش امنیت با حضور و مشارکت مردم تاکید کرد و گفت: بودجه های دولتی افزایش نمی یابد لذا حوزه های اقتصادی و امنیت را باید به سمت مردمی بودن سوق داد.
وی از دو برابر شدن پایش تصویری جاده ای طی سال جاری در استان کرمان خبر داد و خاطرنشان کرد: بودجه نیروی انتظامی ملی است و ردیف بودجه ای خاص و مستقلی ندارد لذا در راستای حفظ امنیت می توان بخشی از این مشکلات را با همکاری معین های اقتصاد مناطق مرتفع ساخت.
استاندار کرمان از تجهیز امکانات و اعتبارات برای بخش ها و نقاط بحرانی استان، گفت: مردم قدرشناس هستند و برقراری امنیت کار بزرگی است که توسط نیروهای نظامی و انتظامی تحقق یافته است.

**** 70 درصد از قتل های صورت گرفته در استان کرمان امنیتی نیست
فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان نیز در این دیدار به بیان برخی از مسائل و مشکلات پیش روی این نیرو پرداخت و افزود: اقدامات صورت گرفته در راستای افزایش دوربین های پایش تصویری در سطح شهر کرمان در افزایش کشفیات بسیار تاثیرگذار بوده است.
سردار بنی اسدی فر با تاکید براینکه بیش از 70 درصد از قتل های صورت گرفته امنیتی نیست بلکه منشاء آن عامل اجتماعی است، یادآورشد: نیروهای نظامی و انتظامی استان از تمام ظرفیت خود برای برقراری نظم و امنیت استفاده کرده است.
وی شرایط حاکم در استان را خوب توصیف کرد گفت: ارتقا سطح آموزش در بین نیروها موجب شده است تا حاشیه ها به حداقل رسیده و رضاتمندی مردم و مسئولین را افزایش دهد.
فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان کاهش میزان شکایات از نیروی انتظامی استان خبر داد و افزود: سامانه 197 به صورت شبانه روزی پاسخگوی شکایات و انتقادات مردم است که با نظارت محسوس و شفاف به طور جد ترتیب اثر داده خواهند شد.
دریافت و انتشار : بهنام احمدی *5054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.