اخبار مرتبط

محبوبه مشایخی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به نزدیک شدن عید سعید قربان، عمده دام پرواری مازاد شهرستان های این منطقه جهت ادای سنت قربانی به استان های همجوار به خصوص استان سیستان و بلوچستان صادر می شود.
وی عنوان کرد: این تعداد راس دام با صدور 27 فقره گواهی بهداشتی حمل و با رعایت کلیه ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی قرنطینه ای سازمان دامپزشکی کشور و با هماهنگی با فرمانداری های منطقه به استان سیستان و بلوچستان ارسال می شود.
وی بیان کرد: اکیپ های نظارت بهداشتی دامپزشکی از ساعت هفت صبح تا 13 بعد از ظهر روز عید قربان در کشتارگاه دام و اداره دامپزشکی شهرستان های جنوبی استان بر دام های قربانی نظارت دارند.
مسئول واحد قرنطینه اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان به مردم توصیه کرد: بهتراست دام قربانی از بین دام های جوان انتخاب شود و دام باید فاقد بیماری های میکروبی، انگلی(به ویژه کنه) و لاغری مفرط باشد.
وی گفت: دام قربانی باید دارای پوشش بدنی مناسب باشد و مردم از خرید دام های دارای پشم های بلند، ژولیده و دارای لنگش خودداری گردد.
روز دهم ماه قمری ذی الحجه، مصادف با عید قربان از گرامی ترین عیدهای مسلمانان است که به یاد ابراهیم و فرزندش اسماعیل، توسط بسیاری از مسلمانان جشن گرفته می‌شود.
عشایر جنوب کرمان حدود یک میلیون و 200 هزار رأس دام در اختیار دارند که یک میلیون و 941 هزار و 954 هکتار از کل مراتع منطقه جیرفت و کهنوج در اختیار آنان و جزو قلمرو آنان است.
اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد.
خبرنگار و انتشاردهنده: روح اله صائب *
6003
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.