اخبار مرتبط

احمد امینی روش چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایستگاه پمپاژ شهر ساردوییه با مخزن 50 متر مکعبی با ظرفیت انتقال 40 لیتر بر ثانیه با پنج میلیارد ریال اعتبار از محل منابع داخلی به بهره برداری رسید.
وی تصریح کرد: طرح آبرسانی به شهرک بنیاد مسکن ساردوییه نیز به طول 2 و نیم کیلومتر به قطر 250 میلی متر پلی اتیلن به بهره برداری رسید.
وی خاطرنشان کرد: در این طرح هفت میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی هزینه شده است.
فرماندار جیرفت عنوان کرد: این شهرک قبل از این فاقد آب آشامیدنی بود و به صورت سیار آبرسانی می شد که با اجرای این 2 طرح دیگر مردم این شهر مشکل آب آشامیدنی نخواهند داشت.
وی عنوان کرد: آبرسانی به روستای اسفارچ ساردوییه با سه میلیارد و 500 میلیون ریال نیز به بهره برداری رسید.
وی یادآور شد: این طرح از محل اعتبارات استانی ملی به بهره برداری رسید.
امینی روش با بیان اینکه 162 روستای بالای 20 خانوار در جیرفت فاقد آب آشامیدنی سالم هستند، عنوان کرد: هزارو 200 میلیاردریال برای تامین آب شرب این روستاها اعتبار نیاز است.
وی خاطرنشان کرد: از این تعداد روستا 48 مورد آنها از طریق آبرسانی سیار خدمات دهی می شوند و در این روستاها 38 طرح نیمه تمام بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی وجود دارد که در صورت تامین اعتبار این طرح ها تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسند.
ساردوئیه یکی از بخش‌های شهرستان جیرفت در استان کرمان با جمعیتی بیش از 39 هزار نفر می باشد. مرکز بخش ساردوئیه شهر درب بهشت است.
این شهر در 80 کیلومتری شهر جیرفت واقع شده و از مناطق خوش آب و هوای جنوب کرمان است.
شهرستان جیرفت با 280 هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله 230 کیلومتری جنوب کرمان واقع است.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز ** انتشاردهنده: روح اله صائب *
7450/6003
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.