اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، باند برگشت محور سیرجان - حاجی آباد با همت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با اعتبار 35 میلیارد تومان از محل منابع ملی به بهره برداری رسید.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان در این آیین با بیان اینکه 75 درصد کالای ترانزیتی این استان از این مسیر انجام می شود گفت: ترافیک ترانزیتی شهرهای بندرعباس، رودان، کهنوج و زاهدان نیز از این مسیر می گذرد لذا این محور برای کشور جنبه حیاتی دارد.
خداداد مقبلی با بیان اینکه استان کرمان به عنوان حلقه واسط با بنادر جنوبی از موقعیت خاصی در کشور برخوردار است افزود: ساخت و بهسازی راهها بخصوص در حوزه سیرجان تاثیر زیادی بر توسعه اقتصادی کشور و استان کرمان دارد.
وی اظهار کرد: بسیاری از محورهای اصلی و روستایی استان کرمان در 35 سال پیش سرویس دهی شدند و بعد از آن به این محورها پرداخته نشده بود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: برای رسیدن این راهها به شرایط ایده آل هزینه زیادی باید پرداخت شود که این هزینه را سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور متقبل شده است.
وی افزود: از حدود 9 هزار کیلومتر راه استان کرمان، چهار هزار و 400 کیلومتر راه روستایی آسفالته و یکهزار و 600 کیلومتر بزرگراه است لذا نیازمند پرداخت هزینه زیادی برای نگهداری این راهها هستیم.
مقبلی عنوان کرد: 115 نقطه حادثه خیز در استان کرمان شناسایی و به سازمان راهداری اعلام شده است لذا در سال جاری 20 نقطه حادثه خیز اصلاح خواهد شد و اکنون در مرحله اجرا قرار دارد.
وی گفت: برای نگهداری و بهسازی پل های استان نیز از محل منابع ملی استفاده می شود که برای پیشگیری در مواجهه با سیل و بارندگی است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان افزود: برخی از راه های روستایی نیز روکش و آسفالت شده که مجال بهره برداری رسمی آنها در هفته دولت وجود ندارد.
وزیر راه و شهر سازی به همراه رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور صبح امروز به منظور سفر یک روزه و بهره برداری از چندین طرح وارد کرمان شدند.
همچنین روکش آسفالت محور کمربندی سیرجان (به طول 17 کیلومتر)، سیرجان - بافت (20 کیلومتر)، بافت سیرجان (20 کیلومتر)، بافت - کرمان (9 کیلومتر)، کرمان - زرند(10 کیلومتر)، راهدارخانه سیرچ (360 متر مربع مساحت) با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به بهره برداری می رسد.
خبرنگار: حامد سالاری ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7420/3029
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.