اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمدعلی دهقان روز یکشنبه در نشست خبری افزود: با توجه به اینکه نیازمندی صنایع، خانه ها، ادارات، کارخانجات به عنصر کربن بالا است لذا این پژوهشکده از یک و نیم سال قبل با اعتبار بالغ بر هفت میلیارد ریال در یکی از آزمایشگاههای دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان در حال تجهیز است.
وی با اشاره به اینکه صافی های تصفیه کن آب آشامیدنی از جنس کربن است تصریح کرد: اصلاح اگزوز ماشین و رفع دود ماشین ها هم با کربن قابل انجام است که در کل می توان گفت عنصر کربن در بیشتر زمینه ها در زندگی برای سلامت جامعه مفید است و از این عنصر باید بهره مندی های لازم را به دست آورد.
وی مرحوم آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی را از شخصیت های فاخر کشور برشمرد و گفت: ایشان در وصیتشان آورده اند کتابخانه شخصیشان حاوی هفت هزار جلد کتاب در اختیار دانشگاه ولیعصر (عج) قرار گیرد.
وی از برگزاری کنگره کشوری کانگ فوتوآ 21 در روزهای هشتم تا دهم در این دانشگاه خبر داد و گفت: در این کنگره 2 هزار و 500 نفر از ورزشکاران در این رشته کانگ فوتوآ 21، از بیش از 70 شهرستان کشور حضور خواهند داشت و به رقابت خواهند پرداخت.
دهقان به پروژه دانشکده ایران شناسی در دست احداث با 95 درصد پیشرفت فیزیکی در این دانشگاه اشاره و تصریح کرد: 2 طرح سلف سرویس و خوابگاه دانشجویی برای ابتدای سال تحصیلی افتتاح خواهد شد.
وی ادامه داد: عملیات احداث طرح های خانه شماره 2 فرهنگ، مهمانسرای دانشگاه، خوابگاه صبوری، مجتمع ورزشی، فاز سه دانشکده ریاضی و دانشکده مدیریت و اقتصاد هم در سال جاری آغاز خواهد شد.
وی بیان کرد: بودجه ای که به دانشگاه ولیعصر و دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هر ساله اعطا می شود نزدیک به سه هزار میلیارد ریال است که با احتساب هزینه هایی که دانشجویان وارد این شهر می کنند نزدیک به 6 هزار میلیارد ریال سالانه بودجه وارد این شهرستان می شود.
دهقان گفت: پروفسور مرحومه مریم میرزاخانی از ایران که با دریافت مدال فیلدز، ایران را تنها دارنده مدال در کشورهای مسلمان جهان معرفی کرد و با این مدال ایران جزء 15 کشور اول دنیا و دارنده مدال فیلدز شد.
وی ادامه داد: رتبه 14 ایران در بحث مقالات isi بسیار مایه افتخار ایرانیان است.
وی با بیان اینکه دانشگاه ولیعصر رفسنجان معین اقتصادی منطقه محروم خنامان با جمعیت 2 هزار و 500 نفری است بیان کرد: سال جدید با همکاری دانشگاه و کشاورزان چهار هکتار زعفران در منطقه خنامان کشت می ‌شود و همچنین پرورش ماهی در منطقه خنامان نیز می ‌تواند درآمد خوبی داشته باشد ضمن اینکه نسبت به کشت گیاهان دارویی، دامپروری و اصلاح نباتات در این منطقه برنامه داریم تا این منطقه دستخوش تحولاتی عظیم شود.
مهدی مصباح معاون آموزشی دانشگاه ولی عصر نیز بر ارتقای کیفی رشته ها در دانشگاه تاکید کرد و گفت: هدف دانشگاه تعدیل کمیت و ارتقای کیفیت رشته ها است و امسال این دانشگاه در 6 رشته از جمله مدیریت صنعتی، گرایش تحقیق در عملیات و تولید، مهندسی شیمی با دو گرایش، زبان‌ شناسی، آمار، نانوشیمی، ایران ‌شناسی و دکترای زراعت دانشجو می پذیرد.
9 هزار و 600 دانشجو در 94 رشته مختلف در 6 دانشکده در دانشگاه ولیعصر رفسنجان مشغول به تحصیل هستند.
خبرنگار: مریم رضایی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7440/3029
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.