اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدایی روز یکشنبه در هشتمین نشست کارگروه رفع موانع تولید در کرمان افزود: در بررسی موضوع بدهی های معوقه مالیاتی ذغالسنگ، مقرر شد اداره کل امور مالیاتی استان شرایط دریافت تسهیلات 100 میلیارد تومانی را برای این شرکت فراهم کند و این شرکت نیز 6 و نیم میلیارد تومان بدهی مالیاتی خود را پرداخت کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز گفت: صدور مجوز واحدهای صنعتی بر اساس دستورالعمل های موجود انجام می شود اما با تصویب قانون نظام صنفی، اختلافات قانونی در صدور مجوزهای صنعتی ایجاد شده است.
مهدی حسینی نژاد افزود: بر اساس قانون نظام صنفی، واحدهای صنعتی برای خرده فروشی محصولات خود باید از اتحادیه های صنفی هم مجوز دریافت کنند و برای عمده فروشی نیازی به دریافت این مجوز نیست.
وی ادامه داد: یکی از چالش های بزرگ استان موضوع زغالسنگ است اگر چه همت استاندار و مجموعه مدیران مربوطه به رفع این مشکلات است، این شرکت همچنان با مشکلاتی روبرو است.
وی بدهی مالیاتی را مشکل مهم شرکت زغالسنگ استان کرمان دانست.
مدیرعامل شرکت زغالسنگ استان کرمان نیز با بیان اینکه این شرکت از سال 92 با شرایط بدی به صندوق بازنشستگی فولاد واگذار شده است ادامه داد: این شرکت در سال های 93 و 93 تا مرز تعطیلی نیز پیش رفته است.
فلاح افزود: در سال گذشته، 620 هزار تن زغالسنگ در استان کرمان تولید شده که این میزان در سال جاری به 703 هزار تن رسیده و تا پایان سال نیز به 800 هزار تن خواهد رسید.
وی تصریح کرد: با طرح های توسعه ای دیده شده در این حوزه، شرایط شرکت ذغالسنگ متحول خواهد شد اما در حال حاضر مالیات بر ارزش افزوده بدهکار هستیم و توان پرداخت این مالیات را نداریم.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7440/3029
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.