اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا آیین تشییع پیکر هنرمند فقید سید جلال طیب با حضور آیت الله سید یحیی جعفری نماینده ولی فقیه در استان، علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان، جمعی از مسئولان، هنرمندان و خانواده آن مرحوم برگزار شد.
آیت الله سید یحیی جعفری امام جمعه کرمان نیز بر پیکر استاد طیب نماز اقامه کرد و سپس برای تدفین به بهارستان هنرمندان انتقال پیدا کرد.
گروهی از هنرمندان نیز در این آیین، قطعاتی را در رثای هنرمند فقید و پیشکسوت کرمانی طیب اجرا کردند.
سید جلال طیب شاعر، نویسنده و پیشکسوت تئاتر کشورمان، شنبه شب در بیمارستان شفای کرمان و در 91 سالگی بر اثر کهولت سن و ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.
سید جلال طیب پیشکسوت هنر تئاتر قبل از انقلاب زمانی که در تهران ساکن بوده با بزرگان جامعه ادبی کشورمان از جمله شهریار، سهراب سپهری، فروغ فرخزاد و سیمین بهبهانی ارتباط نزدیک داشته است.
مرحوم استاد جلال طیب پنجم فروردین 1305 در شهر کرمان و در محله میدان قلعه و مسجد ملک کرمان دیده به جهان گشود و در طول عمر پر بار خود 75 سال فعالیت هنری و ادبی داشت.
وی از نوجوانی به همراه گروهی از دوستان خود با تشکیل گروه تئاتر، فعالیت هنری خود را با اجرای تئاتر در شهر کرمان آغاز کرد و پس از گذراندن خدمت سربازی در سال 1326 در شهرهایی نظیر تهران، اصفهان و مشهد فعالیت هنری خود را ادامه داد.
استاد طیب با وجود کهولت سن از روحیه و حافظه بسیار بالا و قوی برخوردار بود و همواره با شرکت و حضور در محافل مختلف هنری و ادبی مشوق جوانان این عرصه به شمار می رفت.
خبرنگار: داود رجبی بهجت ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7437/3029
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.