اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عباس زارع عصر یکشنبه در آیین افتتاح طرح آبیاری تحت فشار شهرستان فاریاب در جنوب استان کرمان افزود: امسال 190هزار هکتار از اراضی کشور به آبیاری تحت فشار مجهز می شوند.
وی بیان کرد: یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی توسعه سامانه های نوین آبیاری است که با اجرای صحیح این طرح در هر هکتار چهارهزار و 400 مترمکعب آب صرفه جویی می شود.
وی تصریح کرد: آبیاری تحت فشار حداقل 30 درصد افزایش تولید و 25 درصد کاهش سم، کود ونهادهای کشاورزی را به دنبال دارد.
مجری طرح ساماندهی نوین آبیاری کشور اظهار کرد: جنوب کرمان رتبه اول آبیاری تحت فشار را در کشور به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه در کل کشور 24 درصد اعتبار اجرای به آبیاری تحت فشار تخصیص یافته است، اظهار کرد: با توجه به عملکرد خوب این منطقه در زمینه توسعه سیستم های نوین آبیاری تحت فشار 40 درصد اعتبارات جذب شده است که از متوسط کشوری بالاتر است.
مدیر آب و خاک سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان هم گفت: امسال برای اجرای سیستم های آبیاری نوین منطقه جنوب کرمان هزارو 150 میلیارد ریال اعتبار برنامه ریزی شده است.
وحدت برخورداری با بیان اینکه 260 هزار هکتار اراضی کشاورزی در این منطقه وجود دارد، تصریح کرد: 60 هزار هکتار از اراضی منطقه جنوب کرمان به آبیاری نوین مجهز شده است که 22 هزار هکتار این اراضی در دولت تدبیر و امید محقق شده است.
وی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون سه هزار هکتار از اراضی منطقه جنوب کرمان با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال کمک بلاعوض دولتی به کشاورزان اعطاء شد.
وی با اشاره به نام گذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال گفت: اجرای سیستم های نوین آبیاری یکی از مصدایق اقتصاد مقاومتی است از این رو در جهت تحقق این شعار رهبری با تمام توان تلاش می کنیم.
برخورداری ضمن تقدیر از طرح همیاران آب استاندار کرمان، افزود: در زمینه مجهز شدن اراضی زراعی و باغی منطقه جنوب کرمان استاندار کرمان و رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان با تمام توان از این بخش حمایت کرده اند.
مشاور وزیر جهادکشاورزی و مجری طرح ساماندهی نوین آبیاری کشور در سفر یکروزه خود به شهرستان فاریاب به مناسبت هفته دولت چند طرح کشاورزی را افتتاح کرد.
سازمان جهاد کشاورزی جنوب استاان کرمان، هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد،‌ فاریاب،‌ رودبارجنوب، ‌کهنوج، ‌قعله گنج و منوجان را با جمعیت حدود یک میلیون نفر زیر پوشش دارد.
شهرستان فاریاب با 34 هزار نفر در جنوب شرقی استان کرمان و در فاصله 332 کیلومتری از مرکز این استان واقع شده است.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز ** انتشاردهنده: روح الله صائب *
7450/6003
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.