اخبار مرتبط

** راه اندازی کارناوال خودرویی به مناسبت هفته ملی مبارزه با دخانیات
رئیس مرکز بهداشت عنبرآباد از راه اندازی کارناوال خودرویی به مناسبت هفته ملی مبارزه با دخانیات با شعار دخانیات تهدیدی برای توسعه و سلامت توسط شبکه بهداشت این شهرستان خبر داد.
خدابخش افتخاری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دهم لغایت 16 تیرماه سال جاری هفته ملی مبارزه با دخانیات نامگذاری شده لذا به همین مناسبت شبکه بهداشت شهرستان عنبرآباد برنامه های متنوعی را در راستای افزایش سطح سواد سلامت جامعه در زمینه آگاه سازی مردم نسبت به اثرات زیانبار مصرف دخانیات برنامه ریزی کرده است.
وی تصریح کرد: بیشترین اقدامات و فعالیت ها برای گروه سنی نوجوان و جوان در زمینه ارتقای سطح آگاهی که هدف اصلی صنایع تولیدکننده محصولات دخانی است در هفته مبارزه با مواد مخدر برگزار می شود.
رئیس مرکز بهداشت عنبرآباد خاطرنشان کرد: طی یک ماه گذشته سه سفره خانه سنتی غیرمجاز که اقدام به عرضه قلیان کرده بودند، توسط بازرسان بهداشت محیط عنبرآباد پلمب شد.
وی بیان کرد: آموزش و بسترسازی مناسب برای جلوگیری از عرضه مواد دخانی به ویژه قلیان در اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی یکی از برنامه های کنترل و مبارزه با دخانیات است.
** اعزام 90 نفر از خانواده های مدافعان حرم قلعه گنج به مشهد مقدس
نماینده بنیاد مستضعفان در قلعه‌گنج گفت: با همت بنیاد مستضعفان کشور 90 نفر از خانواده های مدافعان حرم این شهرستان به مشهد مقدس اعزام شدند.
مهدی اماندادی افزود: روز گذشته 50 زن و 40 مرد به وسیله سه دستگاه اتوبوس به مدت سه روز به مشهد مقدس اعزام شدند.
وی ادامه داد: در این سفر معنوی مددجویان از برنامه های دینی و اعتقادی، اخلاقی، تربیتی و آموزشی ویژه ای بهره مند می شوند.
وی به فعالیت های فرهنگی بنیاد مستضعفان کشور در شهرستان پایلوت اقتصاد مقاومتی قلعه گنج اشاره کرد و گفت: از آنجا که در کنار هر فعالیت اقتصادی، ملاحظات فرهنگی نیز باید لحاظ شود، معاونت امور فرهنگی و اجتماعی بنیاد برخی فعالیت های فرهنگی را در قالب پیوست فرهنگی به منظور تقویت باورها و مولفه های اقتصادی مقاومتی در سطح این شهرستان انجام داده است.
طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی از سال 1393 به پیشنهاد استاندار کرمان و مشارکت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در شهرستان محروم قلعه گنج در دست اجراست.
**کمیسیون پزشکی ویژه ایثارگران در سیرجان تشکیل می شود
مسئول روابط عمومی دفتر نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون پزشکی ویژه ایثارگران بردسیر و سیرجان با پیگیری های نماینده این 2 شهرستان در مجلس شورای اسلامی به طور ویژه در محل بنیاد شهید سیرجان برگزار می شود.
بهنام بهزادی افزود: جانبازان و ایثارگران بردسیری و سیرجانی که تاکنون تعیین میزان جانبازی آنها با مشکل مواجه بوده، می توانند در اسرع وقت با در دست داشتن مدارک پزشکی لازم به بنیاد شهید سیرجان مراجعه کنند.
وی گفت: در دیدار شهباز حسن پور با معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، مقرر شد کمیسیون پزشکی ویژه ای برای بررسی و تعیین میزان درصد جانبازی افراد طی هفته آینده در شهرستان سیرجان تشکیل شود.
علی افضلی رئیس بنیاد شهید سیرجان نیز گفت: این کمیسیون سه شنبه هفته آینده ١٣ تیرماه در سیرجان تشکیل می شود.
خبرنگاران: هادی شفیعی مجاز، روح الله صائب و زهرا بیرمی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی
7450/6003/7421/3029

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.