اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمد حسنی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان کرمان 80درصد معادن مس و بالغ بر 40 درصد معادن سنگ آهن کشور را داراست که این دو مقوله پتانسیلی است که می تواند در راستای توسعه اقتصادی فعالیت داشته باشند.
وی تصریح کرد: همچنین وجود شرکت های معدنی در زمینه سنگ آهن، فولاد وابسته به گل گهر و هلدینگ نیز می تواند در راستای رفع بیکاری و توسعه فعالیت داشته باشند.
حسنی بیان کرد: از ابتدا تاکنون بالغ بر 400 هزار میلیارد ریال به نرخ امروز سرمایه گذاری در حوزه مس انجام شده و یا در حال انجام است به طوری که 250 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری آن انجام گردیده است .
وی گفت: معادن مس دره زار، چاه فیروزه و دره آلو در استان کرمان وجود دارند ولی هنوز زمینه بهره برداری از ان نیاز داریم .
به گفته مدیر مس منطقه کرمان نظر به وجود معادن غنی در این استان تکمیل زنجیره فولاد را در دست اجرا داریم و با این اقدامات انجام گرفته شده می توان ادعا کرد که الان کرمان در حال قطب فولادین شدن کشور است .
وی خاطرنشان کرد: بواسطه وجود معادن صنعت مس و فولاد درصد نرخ بیکاری در این استان در کشور پساز استانهای اصفهان و تهران در رتبه سوم قرار دارد که با تکمیل زنجیره صنایع زیردستی به لحاظ خلق فرصت های شغلی در یک وضعیت ایده آل قرار خواهیم گرفت .
پنجمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، فرآوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته و همچنین سومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات معدنی و راهسازی 10 تا 13 تیرماه هر روز از ساعت 17 (5 بعد از ظهر) الی 22 (10 شب) در محل سایت دائمی نمایشگاه های بین المللی جنوبشرق (کرمان) آماده بازدید علاقمندان خواهد بود.
مجتمع نمایشگاهی بین المللی جنوبشرق واقع در شمال غربی شهر کرمان و کیلومتر 10 بزرگراه کرمان - باغین قرار دارد.
7433/ 5054
خبرنگار:مریم رضایی** انتشار : بهنام احمدی *
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.