اخبار مرتبط

** احیاء اولین شب از لیالی قدر در جوار 67 امامزاده کرمان
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان کرمان گفت: مراسم احیاء نخستین شب از شب های قدر در جوار 67 امامزاده و بقعه متبرکه استان کرمان با شرکت گسترده مردم مومن و خداجو برگزار می شود.
حجت الاسلام سید رضا فاطمی با اشاره به برگزاری مراسم احیاء شب نوزدهم ماه مبارک رمضان افزود: بیش از 67 امامزاده و بقعه متبرکه جهت اجرای برنامه های لیالی قدر در کرمان آمادگی دارند.
وی اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در راستای اجرای ویژه برنامه های 'طرح ضیافت الهی' مراسم احیاء نخستین شب قدر با حضور گسترده اقشار مختلف مردم در اماکن متبرکه سراسر استان برگزار می شود.
حجت الاسلام فاطمی، برگزاری مراسم احیاء به همراه قرائت قرآن کریم، قرائت دعای جوشن کبیر، دعا افتتاح، نمازهای وارده همراه با برنامه های سخنرانی، اجرای مراسم استغفار و قرآن بر سر گرفتن را از جمله برنامه های لیالی قدر در اماکن متبرکه کرمان ذکر کرد.
وی 'طرح افطار الصائمین' را یکی از برنامه های اوقاف در ایام ماه مبارک رمضان بخصوص در لیالی قدر بیان و خاطرنشان کرد: این طرح از محل اجرای نیات موقوفات منطبق در اماکن متبرکه استان کرمان به اجرا در خواهد آمد.
حجت الاسلام فاطمی درفضیلت شب قدر به ذکر حدیثی از معصوم اشاره کرد و گفت: به فرموده امام صادق (علیه السلام) شب قدر قلب رمضان به شمار می آید.
** زمان بازدید عمومی از واحدهای صنعتی کرمان اعلام شد
مدیر روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به برنامه های این سازمان برای آشنایی مردم با کارخانه ها و واحدهای صنعتی کرمان گفت: اولین بازدید عمومی از واحدهای صنعتی و معدنی استان کرمان ساعت هشت صبح هفتم تیرماه جاری برگزار می شود.
علیرضا ابوالحسنی افزود: یکی از برنامه های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان برنامه ریزی برای بازدید عموم مردم از کارخانه ها و واحدهای صنعتی و معدنی با هدف آشنایی آحاد جامعه با ظرفیت های این استان است.
وی با تاکید بر برگزاری نخستین بازدید عمومی در هفتم تیرماه تصریح کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان تمام اقدامات لازم برای این بازدید اعم از تامین وسایل نقلیه مطلوب را انجام داده است.
وی از مردم خواست در صورت تمایل هر چه سریعتر به منظور ثبت نام در طرح بازدید از واحدهای صنعتی کرمان نام نویسی کنند.
وی خاطرنشان کرد: تورهای صنعتی و معدنی فرصت بسیار خوبی برای معرفی و عرضه محصولات تولیدی واحدهای صنعتی استان کرمان است.
وی ادامه داد: این بازدیدها به منظور آشنایی با عوامل موفقیت واحدهای صنعتی موفق، بهره گیری از فناوری های جدید در تولیدات و بالا بردن روحیه خودباوری در جامعه در دستور کار قرار گرفته است.
وی گفت: شهروندان جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 29-32163524 داخلی 122 روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان تماص حاصل کنند.
یکهزار و 371 پروانه بهره برداری صنعتی در استان کرمان فعال است که 94 درصد آنها جزو صنایع کوچک و متوسط هستند.
** بانوی بردسیری قهرمان مسابقات اسکیت سرعت استان کرمان شد
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بردسیر گفت: یگانه حیدرآبادی عضو تیم اسکیت شهرستان بردسیر توانست در مسابقات استانی اسکیت سرعت، 2 عنوان قهرمانی را به دست آورد.
هادی خداداد پور به خبرنگار ایرنا افزود: یگانه حیدرآبادی در گروه متولدین 86 و 87 و در 2 رشته 100 متر و 200 متر اسکیت سرعت مقام نخست را به دست آورد.
خبرنگاران: کمیل بهشتیان و زهرا بیرمی نیا ** انتشار دهنده: نجمه حسنی
7421/7429/3029
7429
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.