اخبار مرتبط

مدیر عامل ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه استان گفت: بیش از 60 درصد زندانیان غیرعمد استان به علت ازدواج‌های ناموفق و نفقه و مهریه در بند هستند.

به گزارش ایلنا، موسوی قوام گفت: برای‌آزادی 260 زندانی‌جرایم غیرعمد در زندان‌های استان، 80 میلیارد ریال نیاز است.

وی در جشن گلریزان شهرستان سیرجان با بیان اینکه خیرین در آزادی‌شان به ویژه در ماه مبارک رمضان کمک کنند، افزود: خیرین می توانند در جلب رضایت شاکیان نیز پا درمیانی کنند و در قالب هیات‌های گذشت در هر شهرستان با دریافت رضایت شاکیان ، زندانیان غیرعمد را آزاد و به آغوش گرم خانواده برگردانند. 

موسوی قوام همچنین از اجرای طرح ( هر مسجد محله آزادی یک زندانی ) خبر داد و گفت: اجرای این طرح می‌تواند با کمک امام جماعت و اهالی مسجد و محله‌ای که زندانی در آن ساکن است، از طریق جمع‌آوری مبلغ یا پا درمیانی برای رضایت شاکی ، مسبب آزادی زندانیان باشد. 

مدیر عامل ستاد دیه استان کرمان همچنین با اعلام جمع‌آوری یک میلیارد ریال کمک خیران در جشن گلریزان سیرجان گفت: به ازاء هرمبلغ جمع آوری شده شهرستان‌ها برای آزادی زندانیان غیر عمد همین مقدار مبلغ را ستاد دیه استان نیز کمک می‌کند تا بتوانند شهرستان‌ها زندانیان غیرعمد خود را از زندان نجات دهند.

وی تصریح کرد : برای آزادی 22 زندانی غیرعمد سیرجان 7 میلیارد ریال نیاز است. 

به گفته مدیر عامل ستاد دیه استان کرمان با توجه به فتوای مراجع تقلید درخصوص پرداخت زکات فطریه برای آزادی زندانیان غیر عمد، مردم کرمان‌می‌توانند مبالغ زکات فطریه خود را به حساب 0200600262002 بانک ملی ستاد دیه استان واریز و دراقدام خیرخواهانه آزادی این زندانیان مشارکت کنند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.