اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمد امید روز چهارشنبه در شورای اشتغال استان کرمان با تاکید بر اینکه رسالت و مسئولیت امروز ما حرکت در مسیر توانمندسازی خانواده های تحت حمایت کمیته است افزود: گرایش کمیته امداد امام خمینی (ره) از سال 90 به سمت توانمندسازی خانواده ها متمایل شده است.
وی افزود: از سال 90 به بعد، در هر سال 100 تا 150 هزار خانوار از طریق اشتغال کمیته امداد از پیکره این نهاد خارج شده اند.
وی با بیان اینکه طی سال سال گذشته 11 درصد خروجی و پنج درصد ورودی در کمیته امداد کشور داشته ایم گفت: برای نخستین مرتبه در سال جاری میزان آمار ورودی به کمیته امداد به نسبت خروجی منفی شده است.
وی اظهار کرد: حدود پنج هزار و 500 خانواده در استان کرمان طی سال گذشته با وجود توانمندسازی از حمایت کمیته امداد خارج شده اند.
وی تاکید کرد: می توانیم در سال جاری 181 میلیارد تومان منابع در اختیار استان کرمان قرار دهیم و با این میزان اعتبار می توان بیش از پنج هزار و 500 شغل ایجاد کرد.
امید افزود: منابع اختصاص یافته به استان کرمان در سال جاری سه برابر شده است و ما آمادگی داریم این میزان را افزایش دهیم.
وی اظهار کرد: تاثیر اجتماعی ایجاد اشتغال و توانمندسازی برای خانوادهای نیازمند قابل توصیف نیست.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور اظهار کرد: این نهاد یک اورژانس اجتماعی است و مددجویان باید متناسب با نیاز خود خدمات دریافت کرده و بعد از خودکفایی از چرخه حمایتی این نهاد خارج شوند.
وی بیان کرد: نامگذاری امسال به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، یک انگیزه جدی برای تولید اشتغال ایجاد می کند.
وی گفت: حجم بیکاری که به این دولت ورود کرده و نیز بیکارانی که سالانه به جمعیت بیکار افزوده می شود، نشان می دهد که باید همه دست به دست همه داده و تلاش کنیم که گام های اساسی در این زمینه برداشته شود.
وی با بیان اینکه توجه به اشتغال های کوچک راه برون رفت از مشکلات امروز جامعه در زمینه بیکاری است عنوان کرد: اشتغال های سنگین موتور محرکه اشتغال کشور هستند که نمی توان نقش آنها را کتمان کرد اما با این شکل نمی توان با ظرفیت این اشتغال ها برای همه جوانان بیکار اشتغال ایجاد کرد.
امید گفت: بسیاری از کشورها برخی تکنولوژی ها را که موجب بیکاری افراد می شود به کار نمی گیرند زیرا بیکاری، آسیب های جدی و بالایی را به همراه دارد.
وی اظهار کرد: یکی از محورهای ایجاد شغل، ایجاد مهارت است و با وجود مهارت، شغل در کشور وجود دارد.
وی بیان کرد: در حوزه اشتغال های خرد، کمیته امداد یک میلیون و 500 هزار راس دام سنگین و چهار میلیون و 600 هزار دام سبک را به خانواده ها واگذار کرده و 16 درصد حمل و نقل عمومی را به خود اختصاص داده است.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی
7440/3029

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.