اخبار مرتبط

احمد امینی روش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پنج پیمانکار در 2 مسیر جیرفت به بافت و جیرفت به سه راهی بم در دولت یازدهم مشغول فعالیت هستند که این نشان از فعالیت دولت در فراهم کردن زیرساخت ها است.
وی اظهار کرد: زمینه احداث راههای جنوب کرمان با استقرار اداره کل جنوب کرمان فراهم شده است و این منطقه در چند سال اخیر به کارگاه راهسازی تبدیل شده است.
فرماندار جیرفت با اشاره به ترافیک سنگین محور جیرفت به سه راهی بم گفت: این محور یکی از محورهای ترانزیتی است که جنوب را به کشورهای شرقی متصل می کند و نقش اساسی در حمل کالا و جابجایی مسافر دارد.
وی افزود: در فصل برداشت محصولات کشاورزی و هنگام جابجایی چهار و نیم میلیون تن محصول تولیدی از این محور به بازارهای هدف، شاهد ترافیک های پیوسته و طولانی کامیون ها بوده ایم.
وی ادامه داد: تسریع در روند عملیات اجرایی 2 بانده کردن این محور، ضروری است و موجب کاهش تلفات جاده ای خواهد شد.
امینی روش گفت: فراهم کردن زیرساخت های لازم مانند آب، برق، گاز و جاده آسفالت از ضروریات یک روستاست و ایجاد این زیرساخت ها در اولویت برنامه های دولت تدبیر و امید قرار دارد.
وی افزود: اگر زیرساخت های لازم در روستاها فراهم شود، مهاجرت روستاییان به شهر و در نتیجه حاشیه نشینی و به تبع آن آسیب های اجتماعی کاهش پیدا می کند.
وی خاطرنشان کرد: خدماتی که در دولت تدبیر و امید به روستاها ارائه شده، بی نظیر است و این در حالی است که کمترین میران بودجه را در تقویت روستاها داشته ایم.
فرماندار جیرفت اظهار کرد: دولت توجه خاصی به مناطق کمتر برخوردار دارد و حضور 60 درصد از مسئولان کشوری در جنوب کرمان نشان از همت و اراده دولت در توسعه این منطقه است.
معاون برنامه‌ ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی صبح روز گذشته (سه شنبه) از طرح های راه و شهرسازی محور جیرفت - بافت و جیرفت به سه راهی بم بازدید کرد که در این بازدیدها فرماندار و مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان هم حضور داشتند.
هفت هزار و 350 کیلومتر طول محورهای مواصلاتی هفت شهر جنوب کرمان است که شامل 203 کیلومتر بزرگراه، 361 کیلومتر راه اصلی و 772 کیلومتر راه فرعی آسفالته است.
28 هزار کیلومتر راه همسنگ در استان کرمان وجود دارد که 2.2 درصد راههای کل کشور را شامل می شود و هشت هزار کیلومتر آن در هفت شهر جنوبی استان قرار دارد.
جنوب استان در کریدور شمال به جنوب کشور است.
اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان هفت شهر جیرفت، کهنوج، عنبرآباد، قلعه گنج، منوجان، رودبار و فاریاب را پوشش می دهد.
شهرستان جیرفت با 280 هزار نفر جمعیت در فاصله 230 کیلومتری جنوب کرمان واقع است.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز ** انتشار دهنده: نجمه حسنی
7450/6003/3029

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.