اخبار مرتبط

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی استانداری کرمان، فاطمه سادات حسینی در نشست کارگروه بانوان و خانواده استانداری کرمان افزود: بر اساس تفاهم نامه ای که در سال جاری بین معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و صندوق کارآفرینی امید در تهران منعقد شده، تعداد پروژه های قابل اجرا نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری خواهد داشت.
وی به تعامل خوب بین اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری و صندوق کارآفرینی امید اشاره و عنوان کرد: موانع بروکراسی در مسیر دریافت تسهیلات، بر اساس تفاهم نامه جدید برطرف شده است.
وی گفت: بر اساس تفاهم نامه بین معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و صندوق کارآفرینی امید، زنان کارآفرین و متاهل نیز می تواند از این تسهیلات بهره مند شوند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با بیان اینکه سقف تسهیلات تعیین شده برای اجرای طرح های اشتغالزا در حوزه زنان، یک میلیارد ریال با توجه به طرح ارائه شده است افزود: کارمزد این تسهیلات براساس قوانین بانک مرکزی چهار درصد است.
وی به موضوع تولید پوشاک مورد نیاز استان کرمان در استان به ویژه در تولید فرم مدارس اشاره کرد و گفت: جلسات متعددی در این زمینه برگزار شده و یکی از مصوبات این بوده که فرم مدارس استان داخل استان تولید شود زیرا در گذشته فرم مدارس از سایر استان ها وارد می شد.
حسینی از پهلوان عطا احمدی نیز تقدیر کرد و افزود: آغاز این طرح از سوی این خیر کرمانی دنبال شد و در ادامه سازمان های مربوطه، همکاری و تعامل خوبی را انجام دادند.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان نیز گفت: سال گذشته اتفاقات ارزشمندی در حوزه اشتغال بانوان رقم خورده است.
زهرا موسی پور افزود: باید تلاش کنیم معوقات بانکی به ویژه در صندوق کارآفرینی امید کاهش یابد تا این صندوق بتواند به حیات خود به خوبی ادامه داده و از طرح های اشتغالزا حمایت کند.
وی ادامه داد: مستند سازی انجام کار از صفر نیز باید از سوی بانک ها مورد تاکید قرار گیرد زیرا این مستند سازی موجب می شود جرات کارآفرینی در جامعه افزایش یابد.
وی بیان کرد: باید تاکید شود کار در روستاها انجام شود زیرا اگر روستاها را حفظ و اشتغالزایی ایجاد کنیم میزان مهاجرت به شهرها و سکونت در حاشیه شهرها کاهش می یابد.
مدیر صندوق کارآفرینی امید در استان کرمان نیز گفت: این صندوق در استان کرمان در طول فعالیت دولت تدبیر و امید، شاهد رشد بیش از 150 درصدی در اعتبارات بوده است.
فرهاد حکیم نیا ادامه داد: نمی توان نسبت به جامعه ای که بیش از 50 درصد آن را زنان تشکیل می دهند بی تفاوت بود زیرا زمانی می توانیم اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبری را محقق کنیم که به نقش مهم و تعیین کننده زنان توجه لازم را داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه زنان مجری یکهزار و 324 طرح اقتصادی بوده اند گفت: بیش از 180 میلیارد ریال از سوی صندوق کارآفرینی امید به این مجریان پرداخت شده است.
وی خاطرنشان کرد: شکاف مشارکتی بین زنان و مردان در راه اندازی طرح ها نیز در دولت تدبیر و امید، 23 درصد کاهش یافته است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید در کرمان گفت: شکاف مشارکتی بین زنان و مردان در حوزه اشتغال روستایی و شهری نیز در مجموع 27 درصد کاهش یافته است.
وی افزود: صندوق کارآفرینی امید استان کرمان رتبه اول حمایت از خانه های بوم گردی را در سطح کشور دارد.
وی گفت: سیستم ضمانت گیری صندوق کارآفرینی امید بسیار ساده تر از سایر بانک ها است و سعی می کنیم ساده ترین حالت و حالت های ترکیبی را در این حوزه به کار گیریم تا افراد در حداقل زمان ممکن بتوانند پروژه خود را اجرایی کنند.
حکیم نیا بیان کرد: تقدیر از کارآفرینان برتر که از صندوق کارآفرینی امید تسهیلات دریافت کرده اند، شنبه هفته آینده برگزار می شود.
دریافت: سمیه حسن شاهی ** انتشار: رسول محمدحسنی
7440/3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.