اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا معاون دانشجویی دانشگاه جیرفت در جشن گرامیداشت هفته خوابگاه های دانشجویی با اشاره به اقدامات رفاهی انجام شده در یک سال گذشته گفت: در هفته گرامیداشت خوابگاه های دانشجویی ویژه برنامه هایی با هدف ایجاد شور و نشاط بین دانشجویان و ترویج فرهنگ زندگی جمعی در خوابگاه، افزایش مشارکت دانشجویان در اداره خوابگاه های دانشجویی و همچنین آشنایی مسئولان دانشگاه با مسایل این حوزه تدارک دیده شده است.
علی اسماعیلی افزود: با حمایت های ریاست دانشگاه در چند روز گذشته برنامه ها و اقدامات مناسبی در راستای رفاه دانشجویان انجام شده است که در آینده نیز این برنامه ها تداوم خواهد داشت.
وی راه اندازی و افتتاح سالن بدنسازی و مشاوره و تندرستی ورزشی با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار جیرفت را یکی از اقدامات دانشگاه برای سلامت دانشجویان ذکر و بیان کرد: در راستای بهبود فضای خوابگاه ها تجهیزات بسیاری در یک سال اخیر تهیه شده است.
معاون دانشجویی دانشگاه جیرفت گفت: خوابگاه برای دانشجو در حکم خانه دوم اوست که در ایام تحصیل هر دانشجوی خوابگاهی فقط یک هفتم مدت تحصیل را در دانشکده می گذراند و مابقی را در خوابگاه سپری می کند به همین دلیل شرایط زندگی در این مکان اهمیت ویژه ای در حفظ آرامش روحی و جسمی، توسعه فکر و اندیشه و اعتلای شخصیت دانشجو دارد.
وی با اشاره به زندگی خوابگاهی گفت: عالی ترین تحول روانی، تحول اجتماعی است و خوابگاه یک محیط اجتماعی است که لازمه آن رشد اجتماعی می باشد و زندگی در خوابگاه مستلزم نظم و تحمل و گذشت است و هر کسی توانایی تحمل این شرایط را ندارد.
وی گفت: فعالیت های ورزشی دانشجویی در دانشگاه از جایگاه و کیفیت مناسبی برخوردار است، که حضور پررنگتر دانشجویان، فضایی با نشاط و سرشار از انرژی را در دانشگاه مهیا خواهد کرد.
این جشن شب گذشته با حضور مسئولان این دانشگاه برگزار شد که برگزاری مسابقات ورزشی و سرگرمی و مسابقه طبخ غذای سنتی همراه با موسیقی از برنامه های این مراسم بود و در پایان از دانشجویان اتاق نمونه بهداشتی و برگزیدگان مسابقات ورزشی جام خوابگاه ها در بخش های مختلف تقدیر شد.

**معرفی سرپرست معاونت پشتیبانی و توسعه دانشگاه جیرفت
رئیس دانشگاه جیرفت در آیین معارفه سرپرست معاونت پشتیبانی و توسعه این دانشگاه گفت: دانشگاه جیرفت به عنوان قطب تولید علم در جنوب کرمان پیشتاز است لذا باید در این راستا با وحدت و برنامه ریزی مدون حرکت کنیم.
شاپور کوهستانی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای نامگذاری سال 96 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال افزود: امروز وظیفه جامعه علمی دانشگاه به عنوان خط مقدم توسعه و پیشرفت کشور تولید علم دانش بنیان و رفع نیازهای علمی کشور است.
وی تصریح کرد: حوزه پشتیبانی و توسعه دانشگاه یکی از کلیدی ترین حوزه ها است لذا استفاده از تجربه و تخصص یکی از مهمترین راه های پیشرفت است.
وی با بیان اینکه برای پیشرفت و توسعه باید از تجربه و نیروهای خلاق استفاده کرد گفت: رمز موفقیت یک جامعه وحدت و همدلی است لذا باید این مهم نهادینه شود.
در این آیین از خدمات امان الله سلیمانی قدردانی و احمد سلیمانی به عنوان سرپرست معاونت پشتیبانی و توسعه دانشگاه جیرفت معرفی شد.

**سفر رئیسی به جیرفت لغو شد
رئیس ستاد حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جیرفت روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: وی قرار بود امروز به جیرفت سفر و ظهر امروز در مصلی این شهرستان سخنرانی کند که به علت محدودیت زمانی این سفر لغو شد.
میثم امیری خاطرنشان کرد: حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی امروز وارد کرمان می شود و در این شهر سخنرانی خواهد کرد.

**برپایی نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی در جیرفت
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این نمایشگاه به مناسبت میلاد حضرت مهدی (عج) روز چهارشنبه در موسسه هنری و فرهنگی یادمان ولایت شهرستان جیرفت برگزار می شود.
یوسف فرخی گفت: این نمایشگاه آثار طراحی، نقاشی و خوشنویسی جمعی از هنرمندان این شهرستان را به نمایش می گذارد.
شهرستان جیرفت با 308 هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله 230 کیلومتری جنوب کرمان واقع است.
خبرنگار: روح الله صائب ** انتشار: رسول محمدحسنی
6003/3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.