اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا علیرضا رزم حسینی روز سه شنبه در دیدار مدیرعامل و اعضای شورای معاونان جمعیت هلال احمر استان کرمان به مناسبت هفته هلال احمر افزود: درآمدهای حاصل از دارایی های جمعیت هلال احمر باید برای توسعه مراکز درمانی، آموزشی و خرید تجهیزات مورد استفاده قرار گیرد.
وی بیان کرد: کرمان، استانی حادثه خیز است و باید در همه سطوح آمادگی داشته باشیم.
استاندار کرمان گفت: جمعیت هلال احمر از نهادهای مردمی و بشردوستانه در کشور و جهان است که با نیت انسان دوستی و کمک به همنوعان تشکیل شده و سابقه بسیار طولانی دارد.
وی ادامه داد: یکی از اقداماتی که در جمعیت هلال احمر می تواند صورت گیرد، تاکید بر پیشگیری و افزایش آگاهی مردم درباره حوادث است و باید مدارس، دانشگاه ها و سایر مراکز پر جمعیت را با آموزش های پیشگیرانه هلال احمر همراه کنیم.
رزم حسینی گفت: مدل آموزش به جوانان برای مقابله با آسیب های اجتماعی از مدارس و دانشگاه ها آغاز شد و نتیجه بسیار خوبی را به دنبال داشته است و هر میزان که سطح آگاهی مردم افزایش یابد، آسیب پذیری در حوادث کاهش می یابد.
وی افزود: سال گذشته با تشکیل به موقع ستاد بحران و اطلاع رسانی صحیح از سوی جمعیت هلال احمر، کمترین خسارت مادی و جانی را شاهد بوده ایم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز گفت: این جمعیت حوادث بسیار دشواری را سال گذشته تجربه کرد و حمایت های استاندار کرمان در این زمینه جای تقدیر دارد.
علی گنج کریمی ادامه داد: استان کرمان با تفکر توسعه ای اداره می شود و تلاش کرده ایم این اصل را در مجموعه هلال احمر نیز با جدیت دنبال کنیم.
وی به تعامل و همدلی در جمعیت هلال احمر استان کرمان اشاره و بیان کرد: پایبندی به اصل بی طرفی در انتخابات از محورهای کاری جمعیت هلال احمر است و معتقدیم در بحث مهم انتخابات سهیم هستیم و با حضور خود مبتنی بر اصل بی طرفی به وظایف خود در این حوزه عمل می کنیم.

**تاکید بر فرهنگسازی اقدامات بشردوستانه
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز گفت: فرهنگسازی اقدامات بشردوستانه از مهمترین فعالیت های معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر است.
کیوان علیزاده با بیان اینکه کانون های این معاونت از سن پنج سالگی در قالب کانون غنچه ها پذیرای افراد علاقه مند است ادامه داد: 9 کانون طلاب، 56 کانون آزاد خواهران و برادران و 6 کانون عشایری در استان کرمان فعالیت دارند.
وی بیان کرد: گسترش فعالیت های بشردوستانه همواره از سوی این معاونت دنبال می شود.

**عضویت 18 هزار داوطلب در جمعیت هلال احمر استان کرمان
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز گفت: کاروان های سلامت و بشردوستانه هلال احمر به نقاط محروم و آسیب دیده اعزام می شوند.
حسین سام زاده اظهار کرد: 18 هزار داوطلب به عضویت جمعیت هلال احمر استان کرمان درآمده اند.

**کاهش وقوع حوادث در استان کرمان
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: مجموع حوادث در سال 94 بالغ بر 2 هزار و 56 حادثه بود که سال گذشته به یکهزار و 315 مورد کاهش یافت.
محمد حیدری پور با بیان اینکه پاسخگویی سریع به حوادث از مهمترین وظایف این معاونت است گفت: درصدد راه اندازی شبکه دیجیتال در کل استان و ساماندهی انبارها هستیم زیرا باید آمادگی خود را در هر شرایطی حفظ کنیم.

**فعالیت یکهزار و 700 تسهیل گر طرح خادم در استان کرمان
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز با اشاره به اجرای طرح ملی خادم (خانواده آماده در مخاطرات) در کرمان گفت: یکهزار و 700 تسهیل گر این طرح در استان کرمان فعالیت دارند.
هادی فرشید افزود: هدف طرح ملی خادم این است که سال 1400 میزان آمادگی مردم را به 30 درصد افزایش دهیم.
وی خاطرنشان کرد: میزان آمادگی مردم در برابر حوادث در حال حاضر بین 8 تا 9 درصد است.
فرشید به آموزش بیش از 60 هزار نفر اشاره و بیان کرد: تسهیل گران طرح ملی خادم همچنین تاکنون به 50 هزار منزل مسکونی مراجعه کرده و آموزش های لازم را به افراد ارائه کرده اند.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار: رسول محمدحسنی
7440/3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.