اخبار مرتبط

سرپرست دانشگاه جیرفت روز پنجشنبه در حاشیه این افتتاح به خبرنگار ایرنا گفت: به دلیل تغییر سبک زندگی و لزوم انجام امور روزمره بوسیله رایانه ها و در شرایط با تحرک پایین، افراد زیادی در خطر افزایش وزن یا چاقی قرار می گیرند که بسیاری از این افراد به موقع شناسایی شده و مورد مداخلات درمانی نظیر برنامه های ورزشی و فعالیت بدنی به همراه مشاوره تغذیه قرار می­گیرند.
شاهپور کوهستانی تصریح کرد: از طرف دیگر شیوع ناهنجاری های اسکلتی در عصر حاضر که مجددا ناشی از عادت های غلط روزمره و وضعیت های نامناسب بدنی است، افزایش یافته و به همین منظور در راستای پیشگیری و اصلاح این ناهنجاری ها و عوارض جسمانی اداره تربیت بدنی دانشگاه جیرفت اقدام به راه اندازی مرکز کنترل تندرستی و مشاوره ورزشی کرده است.
وی گفت: در این مرکز ضمن اطلاع رسانی عمومی از خطرات چاقی و افزایش وزن، ارزیابی های لازم و ارائه راهکارهای تمرینی و تغذیه ای زیر نظر متخصصان فیزیولوژی و تغذیه ورزشی و همچنین آسیب شناسی و حرکات اصلاحی ارائه می شود.
وی عنوان کرد: این مرکز با این کیفیت تنها مرکز در جنوب استان می باشد که با اعتباری بالغ بر 250 میلیون ریال از بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین 150 میلیون ریال هم از محل درآمدهای دانشگاه راه اندازی شده است.
کوهستانی در مورد سالن ورزشی دانشگاه جیرفت گفت: 550 میلیون ریال از بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و 20 میلیون ریال هم از محل درآمدهای این دانشگاه برای تجهیز لوازم بدنسازی این باشگاه در محل دانشگاه هزینه شده است.
دانشگاه جیرفت با زیربنای حدود 200 هزار متر مربع در حال حاضر بیش از چهار هزار دانشجو در 34 رشته و گرایش در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد.
این دانشگاه دارای 75 عضو هیئت علمی است.
شهرستان جیرفت با 280 هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله 230 کیلومتری جنوب کرمان واقع است.
خبرنگار: روح الله صائب ** انتشار: رسول محمدحسنی
6003/3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.