اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح این مرکز گفت: مرحله نخست مرکز ملی پرورش حیوانات آزمایشگاهی شامل مراکز جوندگان، خزندگان، پرورش آبزیان، پریمادها (میمون)، زالو، حلزون، برخی از حشرات مانند زنبور عسل و همچنین پرورش شتر است که امروز مورد بهره برداری قرار گرفت.
عباس پرداختی بیان کرد: این مجموعه حاصل همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشگاه علوم پزشکی کرمان، بخش خصوصی و دفتر توسعه فناوری های سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
وی افزود: 35 میلیارد ریال برای راه اندازی مرحله اول مرکز ملی پرورش حیوانات آزمایشگاهی در کرمان هزینه شده است.
وی اظهار کرد: این مرکز در مطالعات مختلف پزشکی و غیرپزشکی فعالیت می کند و همچنین استفاده از پتانسیل های علمی دانشگاه های کرمان برای کمک به سازمان حفاظت محیط زیست از دیگر اهداف راه اندازی آن است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: همچنین در این مرکز محصولات دانش بنیان مبتنی بر اجزای حیوانات مانند کرم خوراکی که برای طیور و ماهی مورد استفاده قرار می گیرد، تولید می شود.
وی اضافه کرد: همزمان با مرحله نخست این مرکز، مرحله دوم مرکز ملی پرورش حیوانات نیز با حضور معاون رئیس جمهوری کلنگ زنی شد.
همچنین در این آیین تفاهم نامه پرورش شتر بین شرکت عمران مهر شهداد و مرکز ملی پرورش حیوانات آزمایشگاهی امضا شد که در این مرکز سه متخصص ویژه پرورش شتر برای حفظ گونه های در حال انقراض حضور خواهند داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این آیین گفت: راه اندازی مرکز ملی پرورش حیوانات آزمایشگاهی، گفتمان دانشگاه ها را به طور کامل عوض کرده است.
علی اکبر حقدوست افزود: کارگاهی در دست تشکیل است که دانشجویان کارشناسی در این کارگاه ها شرکت کنند و نوع نگاه آنها تغییر کرده و با مفاهیم تولید، محصول، نگاه بین المللی داشتن و مواردی از این دست آشنا شوند.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری امروز (چهارشنبه) برای شرکت در دوازدهمین دوره جایزه افضلی پور و بازدید و افتتاح چند طرح علمی و پژوهشی به کرمان سفر کرد.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار: رسول محمدحسنی
7440/3028
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.