اخبار مرتبط

دیدار اعضای خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی با مراجع تقلید + تصاویر

به گزارش ایرنا، استان ولایتمدار کرمان با تبعیت از ولایت فقیه و اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی بین سایر استان های کشور در دولت تدبیر و امید، همچنان یکه تازی می کند.
حال آنکه سفر رئیس جمهوری در اردیبهشت سال گذشته و البته 10 وزیر به کرمان، 2 معاون رئیس جمهوری، رئیس مجلس و معاونان و مشاوران وزرا خود معبری مطمئن برای گذر از تنگناهای موجود در این استان به منظور توسعه کرمان و نیل به اهداف عالیه بود که به لطف خدا تا حد والایی محقق شد.
گذر تاریخ از دریچه سال 95 در استان کرمان موجب توسعه و رشد این استان بیش از سالهای گذشته شد.
با نگاهی گذرا به برخی از مهمترین رویدادهای این استان در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل پر واضح است، کرمان با ابتکار استاندار جهادی به استانی پیشرو در اقتصاد مقاومتی تبدیل شده و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بارها و بارها از الگوی شهر نمونه اقتصاد مقاومتی سخن به میان آورده اند.
کرمان نخستین روزهای بهار را در سال 95 با حضور معاون اول ریاست جمهوری آغاز کرد که خود نویدی پربرکت برای این دیار بود.
اسحاق جهانگیری در این سفر و ساعاتی پس از تحویل سال به سرای سالمندان کرمان رفت و ساعاتی را در جمع باصفای این جوانان روزگار گذشته، سپری کرد.
وی در این سفر همچنین به دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان رفت و در ادامه سفر سه روزه خود به کرمان، از ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرستان های کرمان و سیرجان و نیز پروژه های شهری کرمان بازدید کرد و در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان حضور یافت.
** سفر وزیر اقتصاد به کرمان
در آغازین ماه از سال 95 وزیر اقتصاد و دارایی نیز در سفر به کرمان تاکید کرد که دولتی بودن اقتصاد و سهم بالای دولت در امور اقتصادی در کنار بروکراسی پیچیده دستگاه های دولتی از عارضه های اصلی اقتصاد ایران به شمار می رود.
علی طیب نیا افزوده است، در سیاست های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای اقتصاد مقاومتی، توجه ویژه ای به درمان عارضه دولتی بودن اقتصاد ایران شده است.
وی در این سفر گفت: در برنامه ریزی های انجام شده تلاش ها بر این بوده که بخش خصوصی نقش ویژه تری در امور اقتصادی کشور داشته باشد و اداره امور نیز به مردم واگذار شود که تاکنون بخشی از اختیارات به مدیران استانی واگذار شده و بخشی نیز در حال واگذاری است.
وی در این سفر 2 روزه در نشست اقتصاد مقاومتی و شورای عالی بانک های استان کرمان حضور یافت و در ادامه کارخانه فولاد بردسیر را افتتاح کرد.
** دومین ماه بهاری کرمان همراه با کاروان تدبیر و امید
در دومین ماه از سال 95، استان کرمان که مدت ها چشمش به راه سفری سبز و توسعه گرا دوخته شده بود، میزبان قدم های گرم و امیدبخش کاروان تدبیر و امید بود و بی شک به شایستگی از مردان تدبیر و امید، پذیرایی کرد.
رئیس جمهوری و برخی وزرا در سفر 2 روزه به استان کرمان در ابتدا با حضور در مصلای کرمان به دیدار مردم این استان رفت و گفت: استان کرمان افتخارات بزرگی در طول تاریخ داشته و دارد و از چهره ‌های درخشان این استان آیت ‌الله 'هاشمی رفسنجانی' است.
حجت الاسلام روحانی ادامه داده است، آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبر معظم انقلاب و شخصیت برجسته در انقلاب اسلامی است که سال ها به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی و هشت سال به عنوان رئیس جمهوری ایران و 20 سال رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده جنگ تحمیلی کشور، به مردم و حتی دنیای اسلام خدمت کرد.
وی اظهار امیدواری کرد که مردم مانند گذشته از وجود این عالم دانای پرافتخار بهره و استفاده ببرند.
رئیس جمهوری گفت: از افتخارات دیگر این استان که جزو ابرگ های زرین کشور نیز هست سردار 'حاج قاسم سلیمانی' است و آشنایی و رفاقت من با سردار سلیمانی مربوط به دوران جنگ تحمیلی است.
رئیس جمهوری به رشادت ‌ها و دلاوری ‌های سردار سلیمانی در حفظ امنیت اشاره کرد و گفت: امروز اگر به ‌جای جای ایران، افغانستان، عراق، سوریه و فلسطین نگاه کنیم جای پای رشادت و دلاوری‌ های سردار سلیمانی را مشاهده می ‌کنیم.
دکتر روحانی در این سفر ضمن دیدار با علما، نخبگان و برگزیدگان استان کرمان در شورای اداری و نشست خبری نیز حضور یافت و در این سفر بود که استان کرمان به عنوان یکی از استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور معرفی شد.
در سفر کاروان تدبیر و امید به استان کرمان سه هزار و 500 میلیارد تومان پروژه صنعتی و عمرانی افتتاح شد.
برخی از وزرای دولت تدبیر و امید در این سفر به شهرستان های استان کرمان سفر کردند.
سفر معاون امور مجلس رئیس جمهوری به کرمان در ماه سوم از سال 1395 اتفاق افتاد.
** چهارمین ماه سال در کرمان با سفرهای مقامات کشوری
در چهارمین ماه از سال 95 نیز وزیر کشور به منظور بررسی طرح های استان کرمان در حوزه اقتصاد مقاومتی وارد کرمان شد در ادامه این سفر در نشست اقتصاد مقاومتی استان کرمان حضور یافت و در گفت و گوی ویژه خبری شبکه استانی کرمان به مردم به گفت و گو نشست.
حضور در شورای اداری، نشست با فعالان اقتصادی و نشست خبری وزیر کشور از دیگر برنامه های این سفر 2 روزه بود.
در 23 تیرماه سال جاری همچنین استان کرمان برای آخرین بار میزبان فرزند خلف خود، یعنی آیت الله هاشمی رفسنجانی شد.
یار دیرین امام و انقلاب در این سفر ضمن بازدید از تونل انتقال آب استان کرمان و بازدید از پروژه های عمران شهری، در هفتمین نشست‌ هماهنگی و پایش امور استان‌ های دانشگاه آزاد اسلامی، از علیرضا رزم‌حسینی استاندار کرمان به عنوان فردی هوشمند و فعال نام برد و بیان کرد: شاهد این هستیم رفتار عاقلانه و مبنایی آیت‌ الله جعفری امام جمعه کرمان در استان موجب شده هماهنگی بین ائمه جمعه، مسئولان و بخش خصوصی ایجاد شود.
آیت الله هاشمی ‌رفسنجانی افزود: الگوهایی که توسط استاندار کرمان ساخته شده است باید برای سایر استان ها سرمشق باشد.
**حضور چندین باره وزیر بهداشت در کرمان
در 27 مردادماه سال 95 نیز وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفری سه روزه به استان کرمان آمد و در این سفر گفت: دولت یازدهم طی سه سال اخیر علیرغم تنگناهای اقتصادی به بخش بهداشت و درمان، توجه خاص داشته است.
سید حسن قاضی زاده هاشمی در این سفر بعد از بازدید از روند احداث ساختمان جدید بیمارستان شهید باهنر کرمان به شهرستان سیرجان سفر کرد.
وی در دومین روز از سفر خود به استان کرمان به شهرستان های بردسیر، ارزوئیه، بافت، رابر و در ادامه به جیرفت در جنوب استان کرمان رفت و در این شهرستان ها طرح های بهداشتی و درمانی متعددی را افتتاح کرد.
** در شهریورماه سال جاری نیز نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی به استان کرمان سفر کرد و در آیین بزرگداشت هشتم شهریور سالگرد شهادت شهیدان رجایی و باهنر و شهدای دولت گفت: در اقتصاد مقاومتی مدیریت مبتنی بر هزینه، کشور را پیش نمی برد بلکه مدیریت مبتنی بر علم و معرفت مسیر حرکت کشور است.
حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد افزود: کسانی که در اندیشه اداره کردن کشور با علم، معرفت و کاهش هزینه ها و هدایت منابع ملی به سمت تولید کالا و خدمات واقعی و با کیفیت قدم بر می دارند در خدمت اقتصاد مقاومتی هستند.
همچنین در این مجال رئیس بانک مرکزی کشور نیز در 23 شهریورماه در سفری غیررسمی به کرمان در جلسه اقتصاد مقاومتی و شورای عالی بانک های این استان حضور یافت.
همچنین در 24 شهریورماه وزیر کشور به عنوان جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور به استان کرمان آمد و پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان را مورد بازدید قرار داد.
** سفر معاون اول رئیس جمهوری به کرمان
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در سفر 2 روزه به استان کرمان پروژه های بزرگ را در شهرستان های مختلف کلنگ زنی و یا افتتاح کرد و پروژه های اقتصاد مقاومتی شهرستان نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج را هم مورد بازدید قرار داد.
جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به همراه جمعی از وزرا ظهر روز دوشنبه 24 آبان ماه 95 در آغاز سفر 2 روزه به استان کرمان به کارخانه گندله سازی شماره 2 مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان و مجموعه ورزشی گل گهر سیرجان را افتتاح کرد.
اما معاون اول رئیس جمهوری و هیئت همراه در ادامه سفر 2 روزه به استان کرمان شامگاه دوشنبه 24آبان ماه 95 وارد شهرستان جیرفت شد و در نشست فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان از فعالیت های خلاقانه رزم حسینی استاندار کرمان تجلیل کرد.
معاون اول رئیس جمهوری در دومین روز سفر به استان کرمان از طرح های اقتصاد مقاومتی شهرستان قلعه گنج از جمله کارخانه آبمیوه گیری، کارگاه قالی بافی، مجتمع پرورش بز شیری مورسیای اسپانیایی، پروژه توان افزایی جوامع روستایی در روستای دولاب و هتل کپری قلعه گنج نیز بازدید کرد.
** آذرماه سیاسی در کرمان
نیمه آذرماه سال 95 با سفر نائب رئیس مجلس شورای اسلامی به کرمان همراه بود که این سفر در آرامشی زیبا و وصف ناشدنی انجام شد که نشات گرفته از همراهی شورای تامین استان و درایت و تدبیر استاندار کرمان بود و علی مطهری در این سفر گفت: نباید دیوار اصلاح طلبی و اصول گرایی بکشیم زیرا تعصبات همیشه آسیب زننده هستند و روش حکومت داری خوب فارغ از گرایش های سیاسی و با استفاده از همه نیروهای دلسوز است.
استاندار کرمان نیز در این دیدار گفت: فهم سیاسی آن است که فعالان معتقد به نظام، آزادانه فعالیت کنند و ما باید فضا را فراهم کنیم تا جوانان بدانند هر کسی خلاف می کند، انقلابی نیست.
** دی ماه کرمان با عارف و انصاری
در نخستین روز از دی ماه 95 نیز رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی به کرمان آمد و در این سفر یک روزه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و استاندار دیدار کرد و در نشست بررسی جنبش دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان گفت: باید دست از تنگ نظری، انحصار طلبی و مسائلی که هنوز ممکن است وجود داشته باشد برداریم و ما از این مسائل ضربه خورده ایم.
** گام مهم استان کرمان در راستای حقوق شهروندی
استان کرمان در ابتدایی ترین روزها پس از ابلاغ منشور حقوق شهروندی، همایش حقوق شهروندی را با حضور یک هزار نفر و با سخنرانی معاون حقوقی ریاست جمهوری برگزار کرد.
حجت الاسلام مجید انصاری در این همایش با تاکید بر اینکه امید ملی را نباید از بین برد گفت: دشمنان ما امید مردم را نشانه گرفته اند و ملت ناامید ملت شکست خورده است.
** بهار انقلاب و توسعه در کرمان
در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 713 پروژه با اعتبار چهار هزار و 986 میلیارد تومان در دهه فجر انقلاب اسلامی سال جاری در این استان افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.
در 12 بهمن ماه 95 نیز استان کرمان میزبان سفر وزیر کشور بود که عبدالرضا رحمانی فضلی در این سفر گفت: اصل مهم در شرایط کنونی حل یکی از مشکلات ریشه ای، تاریخی و ساختاری در کشور یعنی مشکل اقتصادی است.
وی در آئین گرامیداشت 12 بهمن ماه در کرمان با اشاره به تجربه هایی که طی سه سال اخیر از اجرای اقتصاد مقاومتی به دست آمده است افزود: باید بررسی کنیم چگونه می توانیم یک حوزه منطقه ای برای اقتصاد مقاومتی ایجاد کنیم.
وی همچنین در این سفر چند طرح توسعه ای را در شهرستان بم افتتاح و با فعالان اقتصادی شرق استان کرمان نیز دیدار کرد.
** حضور رئیس مجلس 22 بهمن در کرمان
رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین با اشاره به اینکه ایران از ظرفیت بسیار خوبی در منطقه برخوردار است تصریح کرد: این در سایه هدایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی محقق شده که همه ظرفیت های جمهوری اسلامی را به وجود آورده و بالنده کرده است.
وی با تاکید بر اینکه ملت ایران قدرتمند و عزتمند در منطقه است گفت: اگر بخش های اقتصادی را سامان دهیم شرایط ما در منطقه بسیار تغییر می کند و ما مصمم هستیم و با حضور شما این گام نیز با توفیق خداوند به ثمر خواهد رسید.
لاریجانی در این سفر بزرگترین کارخانه نورد میلگرد جنوبشرق کشور را بعد از گذشت 28 سال از شروع طرح را افتتاح کرد.
سفر مقامات داخلی و بین المللی به استان کرمان
در سال 95 بالغ بر 40 نفر از مقامات کشوری و نیز برخی مقامات بین المللی به استان کرمان سفر کرده و با استاندار کرمان دیدار و گفت و گو کردند.
دیدار سفیر ویتنام با استاندار کرمان در فروردین ماه، حضور معاون امور اقتصادی وزیر کشور به جنوب استان، سفر معاون وزیر اطلاعات، سفر معاون وزیر راه و شهرسازی، سفر معاون اجرایی ریاست جمهوری، سفر کاروان تدبیر و امید و سفر معاون وزیر آموزش و پرورش از جمله این سفرها است.
موفقیت های استان کرمان در عرصه های مختلف طی دولت تدبیر و امید و بخصوص سال گذشته با وجود حمایت و البته سفرهای وزرا و مقامات کشوری در این استان بر هیچ کس پوشیده نیست چنانچه حضور 21 معین اقتصادی در استان کرمان که در نوع خود کاری بی نظیر است، روند اجرایی طرح های اقتصاد مقاومتی این استان را به 74 درصد پیشرفت فیزیکی رسانده است.
در ذیل لیستی از وزرا و سایر مقاماتی که در سال 95 به استان کرمان سفر کرده اند آمده است.
وزرای کشور، اطلاعات، آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، دادگستری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، ورزش و جوانان
و معاونان و مشاوران برخی وزرا نیز طی سال گذشته به کرمان سفر کرده اند.
در این بین سفرهای معاون اول رئیس جمهوری، جانشین قائم مقام وزیر کشور و همچنین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نمی توان نادیده گرفت.
معاون امور مالیاتی کشور، قائم مقام کمیته امداد، آیت الله خاتمی، سفیر آفریقای جنوبی، مشاور وزیر کشور در امور روحانیون، صالحی امیری مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد ملی کشور، معاون سازمان خوار و بار جهانی فائو به کرمان هیات تجاری آلمان، سفیر نروز و سوئد، مدیر بیمه سلامت، معاون سازمان میراث فرهنگی، معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد، رئیس سازمان ملی استاندارد کشور نیز طی سال گذشته به کرمان سفر کرده اند.
خبرنگار: نجمه حسنی ** انتشار دهنده: بهنام احمدی *
3029/ 5054

اخبار مرتبط

دیدار اعضای خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی با مراجع تقلید + تصاویر

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.