اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمدرضا جعفری روز یکشنبه در همایش ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد جنوب استان کرمان در محل سالن شهید مداحی پور جیرفت افزود: از آنجا که فضای مجازی نمی تواند منبع اطلاعات کافی را در اختیار مردم قرار دهد بنابراین قابل مقایسه با منبع مهمی مثل مسجد نیست چرا که مساجد ما مبنای انسانیت و فرهنگ هستند.
وی بیان کرد: از حضور جوانان با هر شکل ظاهری در مساجد استقبال کنیم و اجازه دهیم تا این جوانان برای فرار از شبهه های فضای مجازی به سمت مساجد پناه ببرند.
وی با بیان این که نگاه به مساجد تکلیف گراست گفت: در بیشتر مواقع حضور مردم در مساجد تنها برای خواندن نماز است و غافل از این که حضور در مسجد یعنی حضور در محضر خداوند و به مهمانی خداوند رفتن است.
معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: هیات امنای مساجد به هیات امرا تبدیل شده اند و تنها دستور می دهند و باید بدانند مسجدی می تواند به تراز خوب اسلامی برسد که بتواند به مردم خدمت کند.
وی عنوان کرد: ائمه جماعات ما پیش نماز شده اند و مسجد هم تبدیل به نمازخانه شده است که این شرایط در شان اشرف مخلوقات و کسی که خداوند از روح خود در او دمیده، نیست.
وی گفت: یک مسجد از بدو تولد تا پایان امر بشر می تواند در عمران دینی و مذهبی مردم نقش آفرینی کند بنابراین باید از این ظرفیت خوب استفاده لازم را ببریم.
جعفری افزود: باید بدانیم اهل مسجد واجب توجه و تکریم و اشخاصی خاص هستند که مورد توجه خداوند متعال قرار می گیرند.
وی با اشاره به این که متولیان مساجد در پذیرایی از مهمانان خداوند وظیفه ای خطیر برعهده دارند گفت: کانون های مساجد به عنوان متولیان این امر باید نگاه خود را تغییر دهند و سعی کنند تا مساجد را به ترازی برای نهایت مرجعیت برسانند.
وی با بیان این که مساجد ما باید مرجع باشند افزود: مردم هم باید زمینه را برای فعالیت بیشتر روحانیون در مساجد فراهم کنند.
معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تصریح کرد: مساجد ما باید رویکرد بینش و اندیشه را در جامعه گسترس دهند و بینشی که بر مبنای مقابله با استکبارستیزی بنا نهاده شده است را تقویت کنند.
وی با بیان این که گفتمان اسلامی ما مبارزه با ظالمان و زورگویان است گفت: بر اساس همین گفتمان است که مردم ما در جهان به کرامت رسیده اند و هر جایی از جهان که حضور پیدا می کنند مورد استقبال قرار می گیرند.
وی عنوان کرد: باید ائمه مساجد حضوری فعال داشته باشند و با علم و آگاهی به دانش آموزان خدمت رسانی کنند.
410 کانون مساجد در جنوب کرمان فعال است که 90 درصد این کانون ها در مناطق عشایری و روستایی واقع شده است.
ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد جنوب استان کرمان هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، قلعه گنج، منوجان، کهنوج، رودبارجنوب و فاریاب را زیر پوشش دارد.
خبرنگار: روح الله صائب ** انتشار دهنده: رسول محمدحسنی
6003/3028

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.