اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز سه شنبه در دیدار با رئیس و اعضای شورای شهر و شهردار کرمان افزود: این شهر به عنوان یک شهری مهم و با سابقه تاریخی و گستره زیاد، در خور شأن خود توسعه پیدا نکرده است و باید از فرصت های محدود موجود و بر مبنای سرعت عمل برای جبران عقب افتادگی ها استفاده کرد.
وی با طرح این سئوال که در حوزه ترافیک باید مشخص شود که برای توسعه شبکه حمل و نقل کرمان بر اساس چه معیاری حرکت می کنیم، عنوان کرد: در حوزه ترافیک باید طرح ها و اولویت ها را تفکیک کرد.
استاندار کرمان تصریح کرد: شورای شهر نیز در حوزه ترافیک باید به صورت روشن برنامه خود را به استانداری اعلام کند تا بتوانیم در این زمینه همکاری های لازم را داشته باشیم.
فدائی بر توجه به حوزه حمل و نقل عمومی و غیر عمومی نیز تاکید کرد و ادامه داد: درباره فضای سبز حاشیه معابر کار جدی آغاز شده و در 2 سال آینده باید به نتایج قابل قبولی ر این زمینه دست یافت.
وی با اشاره به اینکه در حوزه بدنه سازی شهری نیز عقب ماندگی هایی وجود دارد، گفت: درباره پل های شهری نیز اولین سئوال این است که بر اساس طرح های ترافیکی جزو پیشنهادات مشاور یا مصوبات طرح ترافیک شهری بوده اند یا خیر و اگر بوده باید اجرایی شوند و اگر نبوده آنهایی که درصد پیشرفت زیادی ندارند را می توان برای مراحل بعدی گذاشت.
وی تصریح کرد: برای اجرای پروژه های عمران شهری باید از سرمایه های بخش خصوصی استفاده کنیم و در این راستا تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا مسیر سرمایه گذاری در حوزه های شهری هر چه بیشتر تسهیل شود.
استاندار کرمان تاکید کرد: بسیاری از پروژه های شهری اقتصادی است و باید زمینه لازم برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم شود.
رئیس شورای شهر کرمان نیز گفت: این شورا در سال گذشته به صورت نسبی عملکرد خوبی داشته و حدود 80 درصد بودجه پیش بینی شده، مصوب شد.
محمد فرشاد ادامه داد: همواره تلاش شده که چالشی بین شورای شهر و شهرداری ایجاد نشود و تمام امکانات برای خدمت به مردم به کار گرفته شود.
وی اتمام طرح های نیمه تمام را از اولویت های مد نظر شورای شهر و شهرداری کرمان برشمرد و اظهار داشت: در سال جاری شورا برای اتمام پروژه های ابوذر و راه آهن در کنار شهرداری است.
وی بیان کرد: روند اجرایی برخی پروژه ها در حالی به طول می انجامد که ناشی از قصور و کوتاهی هیچ یک از بخش های مرتبط نیست و مربوط به مواردی از جمله ضوابط فنی و اجرایی است.
رئیس شورای شهر کرمان گفت: بودجه 540 میلیارد تومانی برای سال جاری در شورای اسلامی شهر کرمان مصوب شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
فرشاد با اشاره به این مطلب که امسال برنامه های فرهنگی و اجتماعی اجرا شده رضایت مردم را به دنبال داشته است، تاکید کرد: کمک دولت و هماهنگی دستگاه های دولتی در جذب سرمایه گذار بسیار تاثیرگذار است.
وی تاکید کرد: دو محور ضروری و لازم الجرا شرقی - غربی از سیدی به ضلع شرقی فرودگاه و از مطهری به بلوار ایستگاه راه آهن در موازات بلوار جمهوری اسلامی در طرح تفضیلی دیده و در دوره های مختلف بخش هایی از آنها اجرا شده و برای اجرای کامل آنها نیاز به جذب سرمایه گذار است.
رئیس شورای شهر کرمان گفت: این شورا سعی کرده است که از مسائل حاشیه ای، سیاسی کاری و اینگونه مسائل که گاهی مخرب است پرهیز کرده و بر اساس برنامه، به صورت کارشناسی و بدون حاشیه حرکت کند.
وی تاکید کرد: در شورای شهر به عنوان پارلمان شهری که وظیفه فراهم کردن بستر اجرایی برای شهرداری را دارد، تاکنون به خوبی همکاری و همراهی شده است و امیدواریم این تعامل تداوم یابد.
3029/7440
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.