اخبار مرتبط

رضا فلاح روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت با شعار 'همراهتان هستیم' از 28 اسفند ماه سال 97 در استان کرمان با حضور استاندار و سایر مسئولان استانی در محل پست شهید حسین نامجو کرمان افتتاح شد و در 16 فروردین 1398 به کار خود پایان داد.
وی با اشاره به حضور و مشارکت 420 عضو جوان خواهر و برادر در برگزاری طرح ملی خدمات نوروزی هلال احمر افزود: طرح ملی ایمنی و سلامت با برپایی 33 پست (ثابت و سیار)، 24 فضای دوستدار کودک، 7 خیمه نماز و 9 ایستگاه سلامت در استان کرمان برگزار شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه 82 هزار 248 نفر از خدمات پست های ایمنی و سلامت در سراسر استان بهره مند شدند، خاطرنشان کرد: 73 هزار 406 نفر از خدمات پست های ثابت و 8 هزار 842 نفر از خدمات پست های سحاب ( سامانه حرکت های بشردوستی) در ایام نوروز بهره مند شدند.
وی با اشاره به همکاری پزشکان داوطلب و اعضای جوانان در پست سلامت عنوان کرد: در راستای حساس سازی و آگاهی عموم مردم از سلامت خویش؛ 5 هزار و 106 نفر از مسافران با مراجعه به ایستگاه سلامت از خدماتی همچون ویزیت و اندازه گیری فشارخون بهره مند شدند.
فلاح با اشاره به اجرای طرح ملی پویش بهرفت در پست های ایمنی و سلامت استان کرمان گفت: رانندگان نخستین گروه هدف پویش بهرفت هستند که اعضای جوانان از طریق ارتباط چهره به چهره با مسافران و اطلاع رسانی در خصوص نقاط پرخطر جاده ها موفق شدند، 40 هزار و 502 نفر از مسئولان، مسافران و رانندگان را به پویش ملی بهرفت دعوت کنند.
وی تصریح کرد: از آنجایی که اقامه نماز در همه مراحل زندگی و در همه کار‌ها مقدم‌تر است، خیمه های نماز در جوار پست های ایمنی و سلامت در سطح استان کرمان برپا شده است که 3 هزار و 979 نفر به این خیمه ها مراجعه کردند.
فلاح با اشاره به برپایی فضای دوستدار کودک افزود: 13 هزار و 99 خردسال در این مکان ها از بازی های متنوع، سرگرمی، نقاشی و قصه خوانی بهره مند شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان بیان کرد: اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان، مسافران نوروز 98 را با موارد مهم امدادی و ایمنی با توزیع 72 هزار و 412 بروشور، پوستر و سی دی های آموزشی و انگیزشی آشنا ساختند.
7420/ 5054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.