اخبار مرتبط

محسن پورمنصورآبادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از 27 اسفند سال گذشته تاکنون بیش از 85 هزار نفر از آثار تاریخی شهرستان رفسنجان بازدید کردند که بیش از 55 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد بازدیدکنندگان را نشان می دهد.
وی ادامه داد: بیشترین بازدید مسافران نوروزی از بزرگترین خانه خشتی جهان با بیش از 15 هزار نفر صورت گرفته و این خانه گردشگران خارجی را نیز به خود جذب کرده است.
وی در ادامه از بازدید بیش از 10 هزار نفر از بازار بزرگ تاریخی سرپوشیده این شهر یاد و تصریح کرد: رفسنجان دارای آثار گردشگری بسیاری از جمله دیوار حصار قدیمی، مسیر گردشگری بنفشه، موزه ریاست جمهوری، حمام قدیمی، کاروانسرای شاه عباسی، برج های قدیمی، مناطق خوش آب و هوایی نظیر داوران، دره دُر، دره جوز، دهکده تاریخی اودرج و غیره است.
** بازدید بیش از چهار هزار نفر از دره راگه
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان همچنین از اثر بی نظیر و منحصر بفرد دره راگه در این شهرستان یاد کرد و گفت: این اثر یکی از منحصر بفردترین آثار ایران است که هر ساله گردشگران داخلی و خارجی را برای دیدن طبیعتی بکر را به سمت خود جلب می کند مسافرانی از کشورهای ایتالیا و چین و دیگر کشورها به این منطقه سفر می کنند.
پورمنصورآبادی بیان کرد: 57 هزار مسافر از 26 اسفند تاکنون در اقامتگاهها، هتلها، بوستان و پارکها، زائرسراها و مکانهای مذهبی و مدارس اقامت دارند.
وی خاطرنشان کرد: چهار نمایشگاه عرضه سوغات رفسنجان در دو محور ورودی از سمت کرمان به رفسنجان و یزد به رفسنجان و نیز در خانه حاج آقا علی و کاروانسرای شاه عباسی دائر شده است و میزبان مهمانان و مسافران نوروزی هستند.
رفسنجان یکی از مناطق گردشگری به شمار می آید و در 110 کیلومتری کرمان قرار دارد.
3029/7433
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.