اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: فرمانداران، شهرداران، بخشداران، دهیاران و روسای دستگاه های اجرایی بویژه راهداری و حمل و نقل جاده ای شمال و جنوب، جمعیت هلال احمر مکلف شدند ضمن آمادگی کامل در برابر حوادث احتمالی، تمامی مسیل ها و رودخانه ها را بازبینی و کنترل کنند.
وی با اشاره به فعالیت شبکه ارتباطی مستقل در مواقع بحران (رادیو ترانک) اظهار داشت: از طریق این شبکه به عنوان پل ارتباطی پایدار، مستقل و بدون ترافیک، شرایط استان لحظه به لحظه گزارش و کنترل می شود.
استاندار کرمان خاطر نشان کرد: اطلاع رسانی شرایط جوی، انتشار پیام های هشدار دهنده و ضروری نیز از طریق صدا و سیما و سایر رسانه ها، ظرفیت های فضای مجازی، ارتباطات درون سازمانی، سامانه های پیامکی و مخابراتی، شوراهای شهر و روستا، ارتباط با معتمدین محلی و تمامی راههای ارتباطی به مردم استان و مسافران نوروزی در حال انجام است.
وی افزود: ورودی و خروجی سد جیرفت در حال کنترل است و آب سد اندازه گیری می شود که متناسب با شرایط جوی و در صورتی که نیاز باشد، آب به پایین دست رهاسازی می شود تا اگر سیلاب جاری شد، پشت سد جای خالی وجود داشته باشد.
فدائی تصریح کرد: مدیریت بحران استان فعال است و آخرین گزارش از وضعیت موجود به وزارت کشور و دفتر معاون اول رئیس جمهوری ارسال شده است.
استاندار کرمان گفت: طبق پیش بینی هواشناسی که بارندگی را تا چهارشنبه پیش بینی کرده، برای غرب کرمان از جمله ارزوئیه، سیرجان و بردسیر، بافت و رابر، شهربابک، انار، کوهبنان و راور در روز چهارشنبه بارش و برای سایر نقاط وزش باد پیش بینی شده است.
وی ضمن عرض تسلیت درگذشت تعدادی از مردم عزیز و داغدار شدن خانواده‌ها در پی سیل اخیر در شهر شیراز آمادگی استان کرمان را برای کمک به مناطق آسیب دیده از سیل روزهای اخیر، به ویژه استان فارس اعلام کرد.
فدائی با بیان اینکه در اثر سیل اخیر و شرایط جوی در استان های همجوار، تعدادی از مسافران نوروزی نیز دچار مشکلاتی شده اند اعلام کرد: استان کرمان آمادگی پذیرش، اسکان و اقامت مسافران نوروزی را دارد و از فرمانداران خواسته ایم با بسیج نیروها و امکانات، بیش از پیش، شرایط را برای مسافران نوروزی فراهم کنند.
3029/9895
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.